Susitikimas įvyko Benediktui XVI baigiant savo apsilankymą Kuboje, kuris buvo pirmasis popiežiškas vizitas šioje valstybėje po 14 metų pertraukos ir kuriuo buvo siekiama sustiprinti Katalikų bažnyčios ryšius su Havanos valdžia, taip pat – paskatinti tikėjimo atradimą ar atnaujinimą šioje daugiausia pasaulietinėje šalyje.
Netrukus po mišių Revoliucijos aikštėje Benediktas XVI – 1,2 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis vadovas – maždaug pusvalandžiui susitiko su 85 metų F.Castro, kuris prieš keturiolika metų, kaip tuometinis valstybės vadovas, priėmė į Kubą atvykusį popiežių Joną Paulių II.
Senstantis revoliucijos lyderis, kuris vilkėjo tamsų treningą, klausinėjo popiežiaus apie tokius dalykus kaip liturginiai pakeitimai ir popiežiaus pareigos besikeičiančiame pasaulyje, sakė Vatikano atstovas.
„Aš senas, bet vis dar galiu atlikti savo pareigas“, – pajuokavo F.Castro.
Filmuotoje medžiagoje apie tą susitikimą, kurią paskelbė vienas vyriausybės tinklaraštininkas, matyti, kaip F.Castro 84 metų pontifikui taip pat pristato savo žmoną Dalią Soto del Valle ir keturis jųdviejų sūnus.
Per tą mandagų pasikalbėjimą, regis, nebuvo išsakytas švelnus, bet vizito Kuboje metu nuolat kartotas popiežiaus raginimas komunistų valdžiai imtis permainų.
Su Benedikto XVI pirmtaku Jonu Pauliumi II F.Castro buvo susitikęs du kartus – 1998 metais Kuboje ir 1996 metais Vatikane.
Po Jono Pauliaus II 1998 metų vizito buvo didelių lūkesčių, kad charizmatiškasis lenkų tautybės popiežius gali padėti sukelti pokyčius.
Tačiau ir praėjus daugiau kaip dešimtmečiui, Kuba tebėra izoliuota, jos valstybės reguliuojama ekonomika – paliegusi, o dauguma šalies dirbančių žmonių turi pragyventi vos už 20 JAV dolerių per mėnesį.
Benedikto XVI susitikimas su F.Castro nebuvo įtrauktas į oficialią programą, tačiau prieš popiežiaus kelionę gavus pranešimą apie buvusio prezidento pageidavimą susitikti, buvo atsakyta, kad jis yra „pasirengęs paprastam ir kukliam pokalbiui“.