„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį ragina kunigus būti arčiau nuodėmingųjų

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį ragino ganytojus būti arčiau tikinčiųjų, o jiems nusidėjus, susilaikyti nuo sauso bažnyčios doktrinų pamokslavimo.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Tokius nurodymus Pranciškus davė per Didžiojo ketvirtadienio mišias, kuriomis demonstruojama Katalikų Bažnyčios vienybė šiuo priešvelykiniu didelio susikaupimo laikotarpiu.

Savo homilijoje pontifikas perspėjo kunigus pamokslaujant nesusivilioti bažnyčios įstatymų ir doktrinų „idealizavimu“, nes tai gali atitolinti paprastus tikinčiuosius nuo Jėzaus. Net tada, kai žmonės svetimauja, sakė Pranciškus, kunigai neturėtų jų griežtai smerkti. Ganytojams derėtų padėti svetimautojams žiūrėti į priekį, net jeigu tenka vėl ir vėl raginti juos nenusidėti, sakė jis.

Šis pontifiko perspėjimas nuskambėjo nepaisant Bažnyčios konservatorių skundo, kad Pranciškus skaldo bažnyčią pradėdamas leisti išsiskyrusiems ir kitą civilinę santuoką sukūrusiems katalikams priimti Komuniją. Pasak popiežiaus kritikų, Pranciškus nepaiso Bažnyčios nuostatų, kad santuoka yra neišardoma, ir leidžia svetimautojams priimti sakramentą.

VIDEO: Popiežiui Pranciškui juoką sukėlė vėjo nupūsta pijusė

Panašu, kad į šiuos kaltinimus Pranciškus pabandė atsakyti Didžiojo ketvirtadienio mišiose. Jose jis daug pamokslavo apie tai, kad kunigai turėtų būti drauge su svetimautojais mišiose, kuriose demonstruojama kunigų ir jų vyskupų vienybė.

Jėzus neignoravo Bažnyčios nuostatų, kai, kaip rašoma Biblijoje, atsisakė smerkti svetimautoją, kalbėjo Pranciškus, kreipdamasis į kunigus Šv. Petro Bazilikoje.

Pasak pontifiko, kunigai turi liepti svetimautojams nebenusidėti, tik ne tokiu teisiniu pamokančiu tonu, ir leisdami nusidėjėliui „žiūrėti į priekį, o ne atgal“.

„Teisingas yra tokio nuodėmklausio tonas, kuris yra pasiruošęs kartoti ne septynis, o septyniasdešimt septynis kartus“, – kalbėjo popiežius, primindamas Evangeliją (MT 18, 21–35).

Didįjį ketvirtadienį Bažnyčia prisimena kaip dieną, kai Jėzus įsteigė kunigystę, pakvietęs apaštalus tęsti jo veiklą, ir Eucharistiją. Vakare Paskutinės vakarienės mišias dar aukos Romos Regina Coeli kalėjime – per šias apeigas jis plaus ir bučiuos kojas 12 kalinių, tuo paminėdamas Kristaus nusižeminimo prieš savo apaštalus gestą per Paskutinę vakarienę.

VIDEO: Popiežius išpildė seną vaiko svajonę: berniuką su Dauno sindromu pavėžino papamobiliu

Tarp 12 kalinių bus katalikų, musulmonų, vienas krikščionis ortodoksas ir vienas budistas iš Italijos, Filipinų, Maroko, Moldovos, Nigerijos ir Siera Leonės, pranešė Vatikanas.

Penktadienį popiežius Pranciškus vadovaus Jėzaus Kristaus nukryžiavimą menančioje Kryžiaus kelio procesijai prie Koliziejaus, šeštadienį vakare dalyvaus vakarinėse Velyknakčio mišiose Šv. Petro bazilikoje, o po sekmadienį aukojamų Velykų dienos mišių popiežius Šv. Petro aikštėje pasakys velykinę kalbą ir suteiks palaiminimą „Urbi et orbi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“