Popiežius Pranciškus: kodėl Sąjungininkai nebombardavo geležinkelių į Aušvicą?

Popiežius Pranciškus sekmadienį sukritikavo Sąjungininkų pajėgas Antrajame pasauliniame kare dėl holokausto nesustabdymo. „Didžiosios jėgos turėjo nuotraukas, kuriose – geležinkelių linijos, kuriomis traukiniais į koncentracijos stovyklas, tokias kaip Aušvico, mirčiai buvo gabenami žydai, krikščionys, homoseksualai – visi. Kodėl jie jų nebombardavo?“, – klausė pontifikas.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Popiežius taip pat pasmerkė ir koncentracijos stovyklas, kurios vėliau buvo sukurtos Rusijoje. „Kiek krikščionių kentėjo, buvo nužudyti ten?“, – klausė pontifikas.

Jis Turine taip pat pareiškė, kad ginklų gamintojai nėra iš tikrųjų krikščionys, rašo „NYmag“. „Galvoju apie žmones, vadybininkus, verslininkus, kurie save vadina krikščionimis ir kurie kuria ginklus, – kreipėsi jis į tikinčiuosius Turine, Italijoje. – Tai veda prie nepasitikėjimo, ar ne?“

Minia plojimais sutiko šiuos pontifiko žodžius. Popiežius tuomet sukritikavo tuos, kurie investuoja į ginklų industriją, sakydamas, kad „dviveidiškumas yra šios dienos valiuta. Jie sako viena, o daro kita“.

Tai – griežčiausias popiežiaus Pranciškaus pasisakymas dėl ginklų industrijos, tačiau ne pirmasis. Praėjusiais metais jis pasmerkė ginklų industrijos atstovus, pavadindamas juos mirties pirkliais, o gegužės mėnesį pareiškė, kad jie kursto karą tam, kad užsidirbtų. „Velnias patenka per mūsų pinigines“, – sakė jis tuomet.

Turine jis taip pat kalbėjo apie didžiąją Armėnijos tragediją – sąmoningai vengdamas žodžio „genocidas“, dėl kurio šiemet Turkija jau atšaukė savo ambasadorių Vatikane.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis