Iš Tailando Pranciškus šeštadienį išvyks į Japoniją. Siekdamas „amoralių“ branduolinių ginklų uždraudimo Šventasis Tėvas apsilankys Hirošimoje ir Nagasakyje – miestuose, ant kurių 1945 metais buvo numestos atominės bombos.
82 metų pontifikas į stadioną atvyko vilkėdamas specialiai jam iš tailandietiško šilko nuaustu aukso spalvos arnotu, sveikindamas vėliavėlėmis mojuojančias minias. Kai kurie tikinčiųjų negalėjo sulaikyti džiaugsmo ašarų, išvydę 1,3 mlrd. pasaulio katalikų lyderį.
Į mišias susirinko maždaug 60 tūkst. žmonių. Dalis jų suplūdo į netoliese esantį stadioną, kad galėtų stebėti iškilmingas mišias su giesmėmis dideliuose ekranuose.
Paprastumu garsėjantis popiežius ir šį kartą nevengė paliesti sudėtingų temų.
Daugiausia dėmesio savo kalboje jis skyrė pažeidžiamiems vaikams ir moterims, kuriems reikia pagalbos ir kurie yra „prostitucijos ir žmonių kontrabandos aukos, pažeminti, netekę esminio žmogiškojo orumo“.
Jis taip pat kalbėjo apie narkomanus, migrantus, „išnaudojamus nusidėjėlius ir apeinamus elgetas“.
„Visi jie priklauso mūsų šeimai. Jie yra mūsų motinos, mūsų broliai ir seserys. Neatimkime iš savo bendruomenių galimybės matyti jų veidus, jų žaizdas, jų šypsenas ir jų gyvenimus“, – kalbėjo pontifikas po pamaldų.
Jo žodžiai yra ypač aktualūs šiame regione, kur klesti nekontroliuojama prekyba žmonėmis ir prostitucija.
Daugybę turistų pritraukiančiame Tailande prostitucija yra neteisėta, tačiau sekso industrijoje dirba mažiausiai 300 tūkst. darbuotojų. Manoma, kad dalis jų buvo parduoti, rodo oficialūs statistiniai duomenys.
Nemažai moterų pačios susivilioja šiuo užsiėmimu, nes parsidavinėdamos gali uždirbti iki 10 kartų daugiau nei minimalus darbo užmokestis. Be to, pasak kritikų, korumpuoti valdžios pareigūnai yra linkę ignoruoti šį klestintį verslą.
Anksčiau popiežius Pranciškus pagyrė Tailando pastangas atsikratyti žmonių išnaudojimo ir moterų bei vaikų pavergimo „rimbo“ ir ragino užtikrinti „garbingą“ ateitį pažeidžiamam jaunimui.