Savo kalėdiniame kreipimesi jis pasmerkė ne tik karą Ukrainoje, bet ir konfliktus, krečiančius tokias šalis kaip Sirija, Jemenas, taip pat neramumus Irane, palestiniečių teritorijose, Mianmare ir kitose pasaulio vietose.
„Pažvelkime į mūsų brolių ir seserų ukrainiečių, kurie šias Kalėdas išgyvena tamsoje ir šaltyje, toli nuo savo namų dėl dešimt mėnesių trunkančio karo nuniokojimo, veidus“, – kalbėjo jis.
„Prisiminkime Siriją, vis dar paženklintą konflikto, kuris pasitraukė į antrą planą, bet nesibaigė. Taip pat pagalvokime apie Šventąją Žemę, kur pastaraisiais mėnesiais padaugėjo smurto ir konfrontacijų, atnešusių mirčių ir sužeidimų“, – kalbėjo jis, skelbdamas Kalėdų pasveikinimą Vatikano Šv. Petro aikštėje susirinkusiems tikintiesiems.
„Tegul Kristaus šviesa apšviečia Sahelio regioną, kuriame taikų tautų ir tradicijų sambūvį trikdo konfliktai ir smurto aktai“, – sakė Pranciškus.
„Tegul Kristaus šviesa padeda pasiekti ilgalaikes paliaubas Jemene, susitaikymą Mianmare ir Irane bei nutraukti visą kraujo liejimą. Tegul ji įkvepia politinę valdžią ir visus geros valios žmones Amerikose stengtis nuraminti politinę ir socialinę įtampą“, – kalbėjo jis.
„Džiaugdamiesi susitikimais su artimaisiais, pagalvokime apie šeimas, kurios patiria didelių sunkumų, ir apie tas, kurios šiuo ekonominės krizės laikotarpiu kovoja dėl nedarbo ir stokoja pragyvenimui būtiniausių dalykų“, – sakė popiežius.
Ragina liautis vertus maistą ginklu
Popiežius Pranciškus taip pat paragino liautis naudoti maistą kaip karo ginklą ir pažymėjo, kad dėl karo Ukrainoje „ištisoms tautoms gresia badas“.
„Karas Ukrainoje dar labiau pablogino padėtį, todėl ištisoms gyventojų grupėms, ypač Afganistane ir Afrikos Kyšulio šalyse, gresia badas“, – kalbėjo pontifikas.
„Žinome, kad kiekvienas karas sukelia badą ir išnaudoja maistą kaip ginklą... (Pradėkime) nuo tų, kurie turi politinę atsakomybę, įsipareigokime, kad maistas taptų tik taikos priemone“, – sakė jis.
Popiežius Pranciškus nuo pat Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario mėnesį ragino siekti taikos, smerkė karą, bet tuo pat metu siekė palaikyti subtilų dialogą su Maskva.
Tačiau kai kuriuose sluoksniuose jis buvo kritikuojamas už tai, kad aiškiau nekaltino dėl karo Rusijos prezidento Vladimiro Putino.
Jis daug dėmesio skyrė karo aukoms – anksčiau šį mėnesį jis verkė melsdamasis už „kankinamą Ukrainą“.
Lapkričio pabaigoje paskelbtame interviu JAV jėzuitų žurnalui „America“ argentinietis pontifikas pasmerkė Rusijos karių žiaurumą Ukrainoje ir sulaukė oficialaus Maskvos protesto.
Šeštadienio vakarą popiežius vadovavo tradicinėms Kalėdų nakties mišioms Šventojo Petro bazilikoje, kuriose, pasak Vatikano, dalyvavo apie 7 000 žmonių.
Naudodamasis neįgaliojo vežimėliu, nes vis dar kovoja su kelio skausmais, popiežius meldėsi už „vaikus, kuriuos ryja karai, skurdas ir neteisybė“, ir apgailestavo, kad „valdžios ir pinigų trokštantys žmonės ryja savo artimuosius, savo brolius“.
Jis ragino žmones „palikti pasaulietiškumo šilumą“ ir „iš naujo atrasti Kalėdų prasmę“ vartotojiškumo akivaizdoje, pasisakydamas už Bažnyčią, kuri tarnautų vargšams.