Per prezidento rinkimų antrąjį balsavimo turą sekmadienį S.Pinera surinko beveik 51,6 proc. balsų ir vos ne vos aplenkė savo varžovą, kairiųjų koalicijos lyderį Eduardo Frei, gavusį 48,4 proc. balsų. Pirmą kartą po generolo Augusto Pinocheto diktatūros 1973–1990 metais dešinieji paveržė valdžią iš kairiųjų regione, kuriame nuo Venesuelos iki Brazilijos dominuoja kairuoliški prezidentai. Pasak apžvalgininkų, tai rodo, kad Čilė jau atitrūko nuo savo kruvinos praeities. S.Pinera sugebėjo atsiriboti nuo A.Pinocheto valdymo, per kurį buvo nužudyta arba „dingo“ daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, apie 28 tūkst. buvo kankinami. Kita vertus, E.Frei, jau buvęs Čilės prezidentu 1994–2000 metais, nesugebėjo mobilizuoti savo elektorato.
Harvardo universitetą baigęs oro linijų magnatas S.Pinera pradės eiti pareigas kovą. Jis yra žinomas Lotynų Amerikos verslininkas, jam priklauso Čilės oro linijos LAN, televizijos kanalas ir populiariausias Čilės fitbolo klubas. S.Pineros turtas vertinamas milijardu dolerių. Pernai amerikiečių žurnalas „Forbes“ įtraukė S.Pinerą į turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą. 60 metų turtuolis, estremalaus sporto entuziastas, pats pilotuojantis savo sraigtasparnius, dažnai vadinamas Čilės Berluskoniu.
Per rinkimų kampaniją S.Pinera žadėjo skatinti Čilės verslą, sukurti milijoną darbo vietų ir pasiekti 6 proc. metinį ekonomikos augimą. Pernai Čilės ekonomika traukėsi išgyvendama pirmą per dešimtmetį nuosmukį. Daugelis rinkėjų nusivylė ligšioline kairiųjų valdžia, kad ši nesugebėjo geriau panaudoti milijardų dolerių, gautų už varį, kuris yra pagrindinė Čilės eksporto žaliava. Čilė taip pat yra stambi lašišų, vyno ir vaisių eksportuotoja.