A.Crepet gydo migrantus, pasiekusius Siciliją. Anot medikės, kartais ji jaučiasi lyg dirbtų karo zonoje, nes į jos rankas pakliūna migrantai su mirtinais sužalojimai, jie gydomi ištisas savaites.
„Matome daugybė šautinių žaizdų, sumušimų. Randame įspaudų raumenyse ir po oda“, – britų leidiniui, kurį cituoja Tvn24.pl, pasakojo gydytoja.
Vienas jos pacientas į Siciliją atplaukė su kiaurai peršauta šlaunimi ir sumušta kita koja.
Kaip pasakojo A.Crepet, į Italiją atplaukia moterys, kurios kelionės metu prievartautos ir paaiškėja, kad jos laukiasi kūdikių. „Paprastai jos labai mažai apie tai kalba, nors mes ir matome žaizdas bei sumušimus, būdingus seksualinei prievartai. Suprantame, kad dauguma moterų, kurios čia pasiryžo vykti pačios, yra prievartaujamos“, – niūrias istorijas pasakojo medikė.
Ji taip pat lygina kai kurias istorijas su kankinimais, kai migrantai būna prievartaujami ištisų gaujų artimųjų akyse. Taip yra buvę Libijoje. Ir visai nėra skirtumo, vyras tai ar moteris, net 13-mečiai berniukai tampa prievartos aukomis.
Migrantai pasakoja, kaip buvo pagrobti, laikomi kaip įkaitai, mušami, siekiant iš jų šeimų gauti išpirkas. Tačiau esą kelionė perpildyta valtimi per Viduržemio jūrą jau yra niekai palyginti su ilgu važiavimu sunkvežimiais per Afrikos Saharą.
Pabėgėliai tvirtina, kad Sahara yra „vienas niūriausių kelionės etapų“, nes daug migrantų būna nužudomi arba tiesiog miršta iš troškulio. A.Crepet prisiminė bekojo vyro iš Eritrėjos istoriją, kuris iškrito iš lekiančio sunkvežimio tiesiai po ratais. Jis išgyveno tik operacijos Sicilijoje dėka.
Tačiau daug pabėgėlių žūsta nepasiekę Italijos krantų, o jų mirtys net niekur neregistruojamos. Miršta ir laukiantieji laivų Libijoje, nes bijo kreiptis į ligonines, kadangi sklando gandai, jog tuomet juos nužudys vietos pareigūnai.