Prancūzė gatvėje atsikirto priekabiautojui – sulaukė smūgio į veidą

Šią savaitę internete išplito visą Prancūziją šokiravęs vaizdo įrašas: šviesiu paros metu ėjusi moteris atsikirto prie jos žodžiu priekabiaujančiam vyrui, kuris po to smogė jai į veidą ir sugebėjo pasprukti, rašo „The Washington Post“.
Prancūzė gatvėje atsikirto priekabiautojui – sulaukė smūgio į veidą
Prancūzė gatvėje atsikirto priekabiautojui – sulaukė smūgio į veidą / Nuotrauka iš vaizdo įrašo

22 metų amžiaus Marie Laguerre savo „Twitter“ paskyroje pasidalino vaizdo kameros užfiksuotu įrašu. Jame matyti, kaip einančiai M.Laguerre kažką sako greta esantis vyras.

Vaizdo įrašas – be garso.

M.Laguerre eina toliau, tačiau galiausiai sustoja, kad jam atsikirstų – atsisuka į ją įžeidinėjantį vyrą, o šis smogia merginai į veidą. Visa tai vyksta šalia lauko kavinės, kurioje sėdi keletas žmonių.

VIDEO: Prancūzė gatvėje atsikirto priekabiautojui – sulaukė smūgio į veidą

Vaizdo įrašo laikrodis rodo, kad incidentas įvyko apie 18 val. 30 min. – iki saulėlydžio likus beveik trim valandoms.

Neidentifikuotas vyras paspruko, tačiau pareigūnai pradėjo tyrimą.

M.Laguerre pasinaudojo savo patirtimi, kad primintų, kokie pavojai tyko moterų net iš pažiūros nekaltose viešose vietose.

„Kadangi sureagavau į priekabiavimą, vyras man smogė vidury gatvės, vidury dienos, dešimčių liudininkų akivaizdoje. Nepriimtina. Sustabdykime priekabiavimą gatvėse“, – rašė ji tviteryje.

Kova su priekabiavimu

Šalyje, sunkiai kovojančioje su seksualiniu priekabiavimu – ypač komentarais gatvėse – ši brutali scena sukėlė skandalą.

Nuo kovo Prancūzijoje seksualiai prie moterų gatvėje ar viešajame transporte priekabiaujantys asmenys turės sumokėti mažiausiai 90 eurų siekiančias baudas.

Tiesa, tuomet vyriausybės atstovas spaudai Benjaminas Griveaux pripažino, kad didžiausiu iššūkiu išliks pažeidėjų identifikavimas ir suėmimas. M.Laguerre atvejis tik patvirtina šį iššūkį.

Tuo metu politikai palaiko M.Laguerre.

„Netoleruojama, kad 2018 metais Prancūzijoje moterys gatvėse mušamos už tai, kad nesutinka būti įžeidinėjamos. Tai esminis laisvės klausimas“, – sakė Prancūzijos lyčių lygybės ministrė Marlene Schiappa.

Pernai šalyje, turinčioje gilias flirto ir mačizmo tradicijas, suklestėjo prancūziška judėjimo #MeToo versija.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./#Metoo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./#Metoo

Naudodamos grotažymę #Balancetonporc (liet. apskųsk savo kiaulę), prancūzės socialiniuose tinkluose įvardijo prie jų priekabiavusius vyrus.

Kai kurios Prancūzijos feministinės, įskaitant daugybę vyresnės kartos atstovių, kritikavo judėjimą. Anot jų, #MeToo neva bando kažkokiu būdu kontroliuoti seksualumą.

2018 m. „Le Monde“ laikraštyje publikuotame atvirame laiške jos teigė, kad būtina išsaugoti „teisę erzinti“.

M.Laguerre atvejis parodo, ką toks „erzinimas“ gali reikšti.

„Matydama jo elgesį, aš žinojau, kad jis man smogs“, – sakė ji laikraščiui „Le Parisien“ ir pridūrė, kad iš pažiūros į ketvirtą dešimtį įkopęs vyras prieš tai ją įžeidinėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų