„Prancūzija reiškia didelį susirūpinimą dėl šio nusikalstamo akto, įvykdyto prieš svarbią figūrą Rusijos politiniame gyvenime“, – pranešime sakė Užsienio reikalų ministerija.
Paryžius paragino Maskvą „surengti skubų ir skaidrų tyrimą, kuris leis nustatyti aplinkybes, kurioms esant šis aktas buvo įvykdytas“.
„Atsakingieji už šį aktą privalo būti nustatyti ir patraukti atsakomybėn“, – priduriama pranešime.
44-erių A.Navalnas, vienas balsingiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų, gydomas Berlyno ligoninėje „Charite“. Praėjusį ketvirtadienį jis prastai pasijuto būdamas lėktuve, kuris skrido iš Tomsko į Maskvą, ir buvo nugabentas į Omsko ligoninę.
A.Navalno bendražygiai tvirtina, kad jis buvo apnuodytas kažkuo, ko buvo jo išgertoje arbatoje prieš sėdant į lėktuvą Tomsko oro uoste. Jų nuomone, su šiuo pasikėsinimu yra susijęs prezidentas Vladimiras Putinas.
Vis dėlto Rusijos gydytojai sakė, kad tyrimai jokių apnuodijimo požymių neatskleidė.
Pirmadienį „Charite“ nurodė, kad jos atlikti A.Navalno ėminių tyrimai atskleidė, jog aktyvistas buvo „apnuodytas medžiaga iš cholinesterazės inhibitorių grupės“. Jų būna kai kurių vaistų, insekticidų, taip pat nervus paralyžiuojančių medžiagų sudėtyje.
Tačiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad rusų medikai A.Navalno diagnozę nustatinėjo panašiu būdu kaip vokiečių gydytojai, bet esą nežinojo, kas sukėlė tokią būklę.
Vadovaujant Emmanueliui Macronui Prancūzija siekė vykdyti dialogu paremtą politiką Rusijos atžvilgiu, netgi klausimais, kuriais Paryžius ir Maskva nesutaria, o dėl tokios pozicijos kartais kildavo nesutarimų su sąjungininkėmis Europos Sąjungoje.