Žuvusiųjų artimųjų advokatas Christianas Bergot naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį sakė, kad jo klientams buvo pranešta apie tyrimo pabaigą, tačiau jis ketina prašyti atlikti naują tyrimą, ar prie nelaimės neprisidėjo JAV povandeninis laivas.
Žvejybinis laivas „Bugaled Breizh“ staiga nuskendo Lamanšo sąsiauryje prie Lizardo kyšulio 2004 sausio 15 dieną, kartu nuskendo ir penki juo plaukę prancūzų žvejai.
Žuvusiųjų artimieji įtaria, kad jį nugramzdinti galėjo už žvejybinio laivo lynų užkliuvęs povandeninis laivas, dalyvavęs tuo metu tame rajone vykusiose NATO pratybose.
Žuvusiųjų artimieji įtaria, kad jį nugramzdinti galėjo už žvejybinio laivo lynų užkliuvęs povandeninis laivas.
Prancūzijos Nelaimių jūroje tyrimų biuras paskelbė išvadą, kad laivas galėjo nuskęsti jo lynams užsikabinus už jūros dugno, tačiau ant lyno radus povandeninių laivų korpusų gamyboje naudojamo titano pėdsakų, tyrimas buvo tęsiamas toliau.
Prancūzijos pareigūnai galutinai atmetė šią teoriją sausio mėnesį, kai dviejų ekspertų tyrimų išvadose buvo nurodyta, kad nei karališkojo laivyno laivas „HMS Turbulent“, nei joks kitas povandeninis laivas prie šio incidento neprisidėjo. Kiek anksčiau buvo iškelta versija, kad žvejus galėjo nuskandinti olandų povandeninis laivas.
Tačiau Ch.Bergot žadėjo dar kartą pabandyti atnaujinti tyrimą ir paprašyti ekspertų išnagrinėti galimybę, kad nelaimę galėjo sukelti JAV povandeninis laivas.
Cituodamas ankstesnius ekspertų parodymus, kad JAV laivas galėjo nelaimės metu būti tame rajone, jis pareiškė, kad tyrimą atliekantys pareigūnai turėtų pareikalauti, kad Vašingtonas suteiktų daugiau informacijos. Tuo tarpu JAV karinis jūrų laivynas jau anksčiau paneigė jo branduolinio povandeninio laivo buvimą tame rajone.
Pasak Ch.Bergot, paskutinį kartą bus mėginama susieti žvejybinio laivo žuvimą su NATO laivų pratybomis.
uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius