Prekybos susitarimas, į kurį būtų įtrauktos žemės ūkio galiūnės Argentina ir Brazilija, yra vienas iš daugelio Prancūzijos ir kitų Europos šalių ūkininkų, savo šalyse blokuojančių kelius ir reikalaujančių geresnių sąlygų savo sektoriui, taikinių.
Ūkininkai baiminasi, kad padidėjus konkurencijai su eksportuojančiomis šalimis, kurioms netaikomi griežti ir brangiai atsieinantys ES aplinkosaugos įstatymai, dar labiau sumažės jų produkcijos kainos.
„Toks MERCOSUR susitarimas, koks jis yra dabar, nėra naudingas mūsų ūkininkams. Jis negali būti pasirašytas toks, koks yra, jis nebus pasirašytas toks, koks yra“, – transliuotojams „CNews“ ir „Europe 1“ sakė ekonomikos ministras Bruno Le Maire'as (Briunas Le Meras).
Antradienį Europos Komisija pripažino, kad sąlygos sudaryti susitarimą su MERCOSUR, kuriai taip pat priklauso Paragvajus ir Urugvajus, dar nėra visiškai susidariusios.
Tačiau derybos tęsiamos, pridūrė Komisija.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) antradienį pareiškė, kad jo šalis nepritaria susitarimui, nes pagal jį „MERCOSUR ūkininkai ir bendrovės neprivalo laikytis tų pačių taisyklių kaip ir mes“.
ES ir Pietų Amerikos šalys derasi nuo 2000 metų. Dėl sandorio kontūrų susitarta 2019 metais, tačiau galutinę versiją dar reikia ratifikuoti.
Susitarimu siekiama sumažinti importo tarifus pramonės ir farmacijos prekėms – daugiausia Europos – bei žemės ūkio produktams.