Šis pareiškimas paskelbtas po to, kai po ištisas savaites trunkančių išpuolių prieš laivus Raudonojoje jūroje anksčiau penktadienį JAV ir Jungtinė Karalystė sudavė smūgių husiams.
„Šiais ginkluotais veiksmais husiai prisiima itin didelę atsakomybę už eskalaciją regione“, – nurodė Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.
Ministerija paragino nedelsiant nutraukti šiuos išpuolius.
„Prancūzija ir toliau vykdys savo įsipareigojimus ir kartu su partneriais prisidės prie jūrų saugumo regione“, – pridūrė ji.
Prancūzija prisijungė prie praėjusį mėnesį paskelbtos kelių valstybių koalicijos, kuria siekiama apsaugoti Raudonosios jūros laivybą nuo husių išpuolių, keliančių grėsmę tranzito maršrutui, kuriuo gabenama iki 12 proc. pasaulio prekybos.
Pastarosiomis savaitėmis husių sukilėliai surengė daugybę dronų ir raketų atakų, nukreiptų prieš komercinius laivus, plaukiančius per Raudonąją jūrą ir Bab el Mandebo sąsiaurį, jungiantį Raudonąją jūrą su Adeno įlanka.
Jie teigia, kad savo išpuoliais solidarizuojasi su palestiniečiais Gazos Ruože, kur Izraelis kovoja su islamistų grupuotės „Hamas“ kovotojais.
Jemeno sostinę Saną ir didžiąją dalį šalies Raudonosios jūros pakrantės kontroliuojantys husiai yra perspėję, kad taikysis į Raudonojoje jūroje plaukiojančius laivus, susijusius su Izraeliu.
Karas Gazos Ruože prasidėjo, kai „Hamas“ spalio 7 dieną surengė precedento neturintį išpuolį prieš Izraelį, per kurį, oficialiais duomenimis, žydų valstybėje žuvo apie 1 140 žmonių, daugiausia civilių.
Palestiniečių kovotojai taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių 132, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, o mažiausiai 25, kaip manoma, žuvo.
Izraelis atsakė nesiliaujančia karine kampanija, per kurią žuvo mažiausiai 23 357 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, nurodo „Hamas“ valdoma Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija.