Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Prancūzija gali uždrausti skiepų priešininkams naudotis viešuoju transportu

Prancūzijoje žmonėms, kurie nepasiskiepys nuo COVID-19, gali būti uždrausta naudotis viešuoju transportu, rodo įstatymo projektas, antradienį sukėlęs piktus opozicijos politikų protestus.
Metro Paryžiuje
Metro Paryžiuje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Premjeras Jeanas Castexas pirmadienį užsitikrino vyriausybės paramą įstatymo projektui, kuriuo siekiama apibrėžti teisines gaires kovai su sveikatos krizėmis, įskaitant koronaviruso pandemiją.

Kaip rašoma įstatymo projekte, kuris dabar bus pateiktas parlamentui, žmonėms, norintiems patekti į transportą ar kai kurias vietas, taip pat norintiems užsiimti tam tikra veikla, gali reikėti pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą ar „prevencinės procedūros, įskaitant pasiskiepijimą“, įrodymą.

VIDEO: Nuo COVID-19 paskiepyta pirmoji pacientė – 90 m. sulaukusi senolė

Apklausos rodo, kad 55 proc. prancūzų neketina skiepytis nuo COVID-19. Tai vienas didžiausių skaičių Europos Sąjungoje.

Vyriausybė vakcinavimo kampaniją turi pradėti sekmadienį.

Prezidentas Emmanuelis Macronas yra pažadėjęs, kad skiepai nuo koronaviruso bus primygtinai rekomenduojami, bet neprivalomi.

Tačiau opozicijos politikai pasmerkė įstatymo projektą. Kraštutinių dešiniųjų partijos RN lyderė Marine Le Pen pavadino jį „iš esmės totalitarine“ priemone.

„Šiuo įstatymo projektu nenuoširdžiai nesiekiama padaryti vakcinų privalomų, bet bus neleista visiems nepaklūstantiesiems gyventi socialinio gyvenimo“, – sakė ji.

RN atstovas Sebastienas Chenu sakė, kad E.Macrono vyriausybė planuoja „sveikatos diktatūrą“.

VIDEO: 15:/15: Dar šiemet koronaviruso vakcinos tikimasi sulaukti dvigubai daugiau nei planuota

Pasak centro dešinės partijos LR lyderio pavaduotojo Guillaume'o Peltier, „nesuvokiama“, kad vyriausybė galėtų „gauti visus įgaliojimus be parlamento kontrolės sustabdyti mūsų laisves“.

Centristų senatorė Nathalie Goulet įstatymo projektą pavadino „visuomenės teisių puolimu“, o kraštutinių kairiųjų deputatas Alexis Corbiere sakė, kad „bent jau galėtume surengti kolektyvinę diskusiją, jei galvojama apriboti mūsų viešas laisves“.

Valstybės tarnybos ministrė Amelie de Montchalin į tai atsakė, kad įstatymo projektu „visai nebuvo siekiama sukurti išskirtinių įgaliojimų vyriausybei“ ar „sukurti sveikatos valstybę“.

Pasak ministrės, vyks debatai apie šį projektą ir jų metu „viskas, ką reikia paaiškinti, bus paaiškinta“.

Europos Sąjunga pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti jos teritorijoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, sudarydama sąlygas skiepijimą 27 valstybėse narėse pradėti iškart po Kalėdų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai