Prancūzija konsultacijoms išsikvietė savo pasiuntinį Italijoje 

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad po virtinės Italijos populistinės vyriausybės „provokacijų“ konsultacijoms iškvietė savo pasiuntinį Romoje.
Luigi Di Maio
Luigi Di Maio / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Keletą mėnesių Prancūzija buvo tapusi pasikartojančių kaltinimų, nepagrįstų atakų ir keistų pareiškimų taikiniu“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Anot ministerijos, tokie išpuoliai „neturėjo precedento“ nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Įtampa tarp abiejų valstybių yra paaštrėjusi nuo pernai birželio, kai Italijoje į valdžią atėjo prieš isteblišmentą nusistačiusio Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S) ir kraštutinių dešiniųjų partijos „Šiaurės lyga“ koalicija.

Aukšto rango koalicijos pareigūnai be jokių diplomatinių subtilybių kritikavo Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, neslepiantį savo tikslo stoti į kovą su populistiniais judėjimais ES narėse.

Naujausias ginčas įsiplieskė antradienį, Italijos vicepremjerui ir M5S lyderiui Luigi Di Maio pranešus, kad netoli Paryžiaus susitiko su „geltonųjų liemenių“ protestuotojų judėjimo lyderiais.

L.Di Mao tvirtino, kad susitikimo tikslas buvo paruošti bendrą frontą dalyvavimui gegužės mėnesio Europos Parlamento rinkimuose. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis pareiškė, kad „permainų vėjas kirto Alpes“.

„Naujausi įsikišimai yra papildoma nepriimtina provokacija. Jie nesuderinami su pagarba šalies, kuri yra draugė ir sąjungininkė, demokratiniam pasirinkimui“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Naujausi įsikišimai yra papildoma nepriimtina provokacija. Jie nesuderinami su pagarba šalies, kuri yra draugė ir sąjungininkė, demokratiniam pasirinkimui, – sakoma ministerijos pareiškime.

„Vienas dalykas yra nesutikti, o kitas – išnaudoti santykius rinkiminiais tikslais“, – priduriama jame.

„Geltonųjų liemenių“ demonstracijos prasidėjo lapkritį nuo protestų Prancūzijos kaimuose ir miesteliuose dėl išaugusių kuro kainų. Vėliau jos peraugo į platesnį judėjimą prieš E.Macrono vykdomą politiką ir valdymo stilių.

L.Di Maio jau yra kaltinęs Prancūzijos vyriausybę elito ir privilegijuotųjų gynimu. Pasak jo, „dabar gimsta nauja „geltonųjų liemenių“, judėjimų ir tiesioginės demokratijos Europa“.

L.De Maio kolega vicepremjeras Matteo Salvini taip pat atvirai užsipuolė prancūzų prezidentą.

„Tikiuosi, kad prancūzai sugebės išsivaduoti iš šio siaubingo prezidento“, – sakė M.Salvini vaizdo įraše, paskelbtame socialiniame tinkle „Facebook“ praėjusį mėnesį.

„Tokia galimybė bus gegužės 26 -ąją (Europos Parlamento rinkimų dieną), kai pagaliau prancūzai galės susigrąžinti savo ateities, likimo kontrolę ir išdidumą, prastai atstovaujamus tokių veikėjų kaip Macronas“, – pareiškė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai