Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas šeštadienį šalies televizijai sakė, kad nepritaria siūlomam planui nustatyti maksimalius pabėgėlių limitus kiekvienai ES šaliai, remiantis jų populiacijos dydžiu, užimtumo lygiu ir kitais faktoriais.
„Aš nepritariu migrantų kvotų įvedimui. Tai niekada neatitiko prancūzų pasiūlymų“, – žurnalistams sakė M.Vallsas, kurį citavo radijas „Europe 1“.
Pirmadienį vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as radijui RTL sakė, kad Prancūzija remia šį planą, kuris jau žlunga susidūręs su kitų ES šalių nepritarimu.
Tikslios šio plano detalės dar neaptartos, bet tokios šalys kaip Vengrija, Slovakija ir Estija jį jau atmetė.
Be to, Jungtinė Karalystė pagal ES įstatymus drauge su Airija ir Danija yra atleista nuo pabėgėlių perkėlimo.
Pagal vadinamąją perkėlimo programą, numatančią iki 2020 metų paskirstyti 20 tūkst. vietų ES iš trečiųjų šalių perkeltiems asmenims, Europos Komisija siūlo į Prancūziją perkelti 2 375 dabar stovyklose esančius pabėgėlius, šalis taip pat turėtų išnagrinėti 11,87 proc. migrantų prieglobsčio prašymų.
Didžiausias skaičius numatomas Vokietijai, kuri pagal schemą priimti 3 086 asmenis.
Kvotos siūlomos, siekiant sumažinti Pietų Europos šalims, pirmiausia Italijai, tenkantį krūvį. Į šias šalis per Viduržemio jūrą atvyksta tūkstančiai pabėgėlių iš Šiaurės Afrikos, daug jų žūva jūroje.
2014 metais Europos Sąjungoje buvo įregistruota daugiau kaip 600 tūkst. prašymų suteikti prieglobstį, rodo oficialūs „Eurostat“ skaičiai. Maždaug 64 tūkst. žmonių paprašė prieglobsčio Prancūzijoje.