Tokią rezoliuciją siūlo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės Prancūzija, Britanija ir Jungtinės Valstijos, tačiau galimybės rasti kompromisą su Damasko sąjungininke Rusija pasirodė esančios mažos.
„Mes pradėjome derybas tikėdamiesi priimti rezoliuciją“, – žurnalistams sakė prancūzų ambasadorius Francois Delattre.
„Bet nesupraskite to neteisingai: mums reikia stipraus teksto“, – teigė jis.
Paklaustas apie galimybes Rusijai vetuoti rezoliuciją, diplomatas tvirtino, kad tokiu atveju Rusija būtų griežtai įvertinta istorijos.
„Tai būtų siaubinga atsakomybė prieš visą istoriją“, – sakė F.Delattre'as.
JAV, Britanija ir Prancūzija prašo, kad dėl rezoliucijos JT balsuotų ketvirtadienį
Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija paprašė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį balsuotų dėl rezoliucijos, reikalaujančios tyrimo dėl įtariamos atakos cheminiu ginklu Sirijoje, pranešė diplomatai.
Kiek pakeistas rezoliucijos projektas buvo pristatytas tarybos nariams balsavimui. Visgi išlieka neaišku, ar jo nevetuos Sirijos sąjungininkė Rusija.
Britanija, Prancūzija ir JAV siūlo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai priimti rezoliuciją, reikalaujančią tyrimo dėl antradienį įvykusios atakos Sirijos sukilėlių kontroliuojamame mieste Idlibo provincijoje.
Rusija projektą pavadino kategoriškai nepriimtinu ir pasiūlė alternatyvią rezoliuciją. Joje nebūtų reikalavimo Sirijos vyriausybei bendradarbiauti, vykdant tyrimą.
Diplomatai nurodė, kad dėl rezoliucijos gali būti balsuojama 23 val. Lietuvos laiku.
Chan Šeichūne žuvo mažiausiai 86 žmonės. Turkijos ekspertai nustatė, kad jie mirė paveikti zarino. Šį cheminį junginį Jungtinės Tautos priskiria prie cheminių ginklų.