Prancūzija: sankcijos Rusijai nebus atšauktos nepasiekus pažangos dėl Ukrainos

Prancūzija trečiadienį pakartojo, kad skaudžios Europos Sąjungos ekonominės sankcijos Rusijai, paskelbtos už jos vaidmenį Ukrainos konflikte, galėtų būti atšauktos tik pasiekus pažangos taikos procese. 
DNR ir Ukrainos administracinės linijos kirtimo punktas
DNR ir Ukrainos administracinės linijos kirtimo punktas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Nacionalistinių ir populistinių partijų iškilimas Europos Sąjungoje paskatino Rusiją aktyviau siekti, kad būtų atšauktos baudžiamosios priemonės, kurių buvo imtasi dėl jos įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos ir paramos prorusiškiems sukilėliams Ukrainos rytuose.

Antradienį Italijos naujosios populistų vyriausybės premjeras Giuseppe Conte pareiškė, kad nori atkurti tradiciškai glaudžius Romos ir Maskvos ryšius bei sieks, kad būtų peržiūrėtos Rusijai taikomos sankcijos.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Giuseppe Conte
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Giuseppe Conte

Tačiau Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas trečiadienį sakė, kad Paryžius pasisako prieš skubų pozicijos pakeitimą.

„Kai padarysime pažangą siekiant užbaigti konfliktą Ukrainoje, tada galėsime pradėti kelti klausimą dėl sankcijų. Būtent tai ir pasakysime Italijai“, – sakė ministras Prancūzijos radijui „Europe 1“ prieš pirmadienį Berlyne numatytą susitikimą, kuriame bus tariamasi, kaip suteikti impulsą taikos procesui.

ES ir Rusijos santykiai smarkiai pašlijo, kai 2014 metais Ukrainoje buvo nuverstas prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius ir Maskva aneksavo Krymą.

Briuselis į Ukrainai priklausančio pusiasalio atplėšimą ir Maskvos paramą prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose reagavo įšaldydama virtinės fizinių bei juridinių asmenų turtą ir paskelbdama draudimą keliauti.

Bendrija taip pat įvedė Rusijai ekonomines sankcijas, o Maskva ėmėsi analogiškų atsakomųjų priemonių.

Antradienį Austrijoje viešėjęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kurio garbei buvo išrikiuota garbės sargyba, pareiškė, jog „visi yra suinteresuoti, kad sankcijos būtų atšauktos“.

V.Putinas susitiko su kancleriu Sebastianu Kurzu, kurio Liaudies partija (OeVP) yra sudariusi koaliciją su kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe), palaikančia Krymo aneksiją.

S.Kurzas sutiko, kad „judėti pirmyn drauge yra geriau nei eiti vienam prieš kitą“.

Tačiau jis taip pat patikino kitas ES nares, kad Viena, nuo liepos pusmečiui perimsianti pirmininkavimą ES, vykdys Bendrijos sprendimus.

Pirmadienį Berlyne vyksiančiose derybose dėl Ukrainos dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų