Šios AMX-10 tipo transporto priemonės, kartais vadinamos „lengvaisiais tankais“, naudojamos ginkluotai žvalgybai ir atakoms prieš priešo tankus.
Pirmieji šarvuočiai į Ukrainą bus išsiųsti „iki kitos savaitės pabaigos“, sakė gynybos ministras Sebastienas Lecornu laikraščio „Le Parisien“ sekmadieniniam leidiniui.
Jis atsisakė nurodyti pirmosios partijos transporto priemonių skaičių, sakydamas, kad nenori suteikti Rusijai jokios „strateginės informacijos“.
Prancūzijos gynybos ministerijos teigimu, AMX-10 yra labai mobilūs, „galingai apginkluoti“ ir užtikrina apsaugą nuo lengvųjų pėstininkų ugnies.
Jų kovinis svoris – 20 tonų, t. y. maždaug trečdalis Prancūzijos „Leclerc“ kovinių tankų svorio.
Prancūzijos ginkluotosios pajėgos pradėjo keisti XX amžiaus septintajame dešimtmetyje sukurtus AMX-10 modernesnėmis transporto priemonėmis „Jaguar“.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sausio pradžioje pažadėjo, kad Prancūzija atsiųs AMX-10, nors prieš tai kelis mėnesius delsė dėl nuogąstavimų, kad didesnis ginklų tiekimas gali dar labiau paaštrinti konfliktą su branduolinių ginklų turinčia Rusija.
Pasak S.Lecornu, Ukrainos įgulų mokymas dirbti su AMX-10 jau „beveik baigtas“.
S.Lecornu taip pat sakė, kad bendras Ukrainos kariuomenės mokymas „intensyvėja“ tiek Prancūzijoje, tiek Lenkijoje, kuri taip pat yra NATO narė.
Jis sakė, kad nuo kovo mėnesio kas mėnesį mokymuose dalyvaus 600 Ukrainos karių.
Paklaustas apie galimą naikintuvų tiekimą Ukrainai, dėl kurio skubiai kreipėsi prezidentas Volodymyras Zelenskis, S.Lecornu sakė, kad šis klausimas „nėra tabu“.
Tačiau jis teigė, kad tokia karinė pagalba kelia sudėtingų „logistinių ir praktinių klausimų“.