Kaip naujienų agentūrai AFP nurodė Paryžiaus prokuratūra, tyrimas pradėtas Vokietijos visuomeninės televizijos WDR 37 metų žurnalistei Ann-Kathrin Stracke pareiškus, kad V.Giscard'as d'Estaing'as, kuriam dabar 94-eri, tris kartus uždėjo rankas ant jos sėdmenų, kai ji 2018-ųjų gruodį lankėsi jo biure Prancūzijos sostinėje dėl interviu.
„Nusprendžiau papasakoti savo istoriją, nes, mano nuomone, žmonės turėtų žinoti, kad buvęs prancūzų prezidentas po interviu seksualiai prie manęs priekabiavo“, – anksčiau AFP sakė žurnalistė.
Pareiškimą Paryžiaus prokuratūrai ji parašė kovo 10 dieną, remiama savo darbdavio, kuris atliko jos teiginių nepriklausomą tyrimą.
Prisimindama 2018 metų gruodžio 18-ąją įvykusį interviu, žurnalistė sakė po jo paprašiusi nufotografuoti ją su V.Giscard'u d'Estaing'u ir kolegomis.
„Aš stovėjau jam iš kairės ir fotografuojantis jis uždėjo ranką man ant liemens, o paskui nuleido ją ant sėdmenų, kur ji ir liko“, – sakė A.-K. Stracke.
Tas pats veiksmas, kaip teigiama, buvo pakartotas dar du kartus: darant naują nuotrauką ir eksprezidentui rodant žurnalistei savo nuotraukas, kuriose jis įamžintas su kitais pasaulio lyderiais bei šeimos nariais.
„Bandžiau jį nustumti, bet man nepavyko“, – sakė žurnalistė.
Norėdama ištrūkti iš „labai žeminančios“ padėties ji pasisuko į operatorių, kuris norėdamas nukreipti dėmesį nuvertė lempos gaubtą ir pastatė kėdę tarp buvusio prezidento ir žurnalistės.
Grįžusi į savo darbovietę žurnalistė pasikalbėjo apie incidentą su vadovais.
„WDR remia Ann-Kathrin Stracke nuo to laiko, kai buvo sužinota apie incidentą, ir kai ji nusprendė pateikti skundą“, – sakė televizijos atstovė.
V.Giscard'as d'Estaing'as Prancūzijai vadovavo nuo 1974 iki 1981 metų. Jis įvykdė virtinę radikalių reformų: legalizavo abortus, liberalizavo skyrybas ir iki 18 metų sumažino amžių, nuo kurio galima balsuoti.