Atvykęs į Vilniuje vykstantį NATO viršūnių susitikimą, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama Ukrainos kovai su Maskvos invazija, E.Macronas sakė, kad Paryžius atsiųs SCALP raketų.
Prezidentas teigė, kad sprendimas priimtas „atsižvelgiant į padėtį ir Ukrainos vykdomą kontrpuolimą“ prieš Rusijos pajėgas. Gegužę jis sakė, kad ilgojo nuotolio raketos galėtų padėti kontrpuolimui.
Kiek vėliau šaltinis kariuomenėje naujienų agentūrą AFP informavo, kad kažkiek šių raketų jau pasiekė Ukrainą, bet nenurodė tikslaus jų skaičiaus.
„Kai prezidentas apie tai paskelbė, pirmosios raketos jau buvo pristatytos“, – NATO viršūnių susitikime sakė šaltinis.
Taip pat tokias raketas – pavadinimu „Storm Shadow“ – Kyjivui jau tiekia Londonas.
E.Macronas teigė, kad naujoji raketų siunta skirta tam, kad Ukraina galėtų smogti Rusijos pajėgoms tęsdama kontrpuolimą, per kurį ukrainiečiai siekia išlaisvinti savo teritoriją.
SCALP arba „Storm Shadow“ yra anglų ir prancūzų sukurtos raketos, kurių veikimo nuotolis yra 250 km – didžiausias iš visų Ukrainai tiekiamų Vakarų ginklų. Britanija gegužę paskelbė, kad nusiųs Kyjivui šių pažangių ginklų partiją.
Kremlius antradienį pareiškė, kad reaguos į Prancūzijos sprendimą tiekti Kyjivui tolimojo nuotolio raketas.
„Mūsų požiūriu, šis sprendimas yra klaida, turėsianti pasekmių Ukrainos pusei, nes tai, žinoma, privers mus imtis atsakomųjų priemonių“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Tačiau E.Macronas užsiminė, kad Ukraina įsipareigojo nenaudoti SCALP prieš taikinius giliai Rusijoje, sakydamas, kad jos buvo suteiktos „laikantis mūsų doktrinos – siekiant leisti Ukrainai ginti savo teritoriją“.
E.Macronas nepasakė, kiek raketų bus išsiųsta. Kaip teigiama gynybos apžvalgoje DSI, Prancūzija turi mažiau nei 400 šių raketų.