Anksčiau šią savaitę E.Macronas interviu laikraščiui „Le Parisien“, pavartodamas prancūzišką veiksmažodį „emmerder“, kilusį iš žodžio „merde“ (mėšlas) ir prancūzų kalboje laikomą vulgariu žargonizmu, įspėjo, kad darys spaudimą iki šiol nepasiskiepijusiems nuo COVID-19 asmenims, ribodamas jų galimybes svarbiausiose gyvenimo srityse.
Remiantis vyriausybės duomenimis, šeštadienio protestuose dalyvavo keturis kartus daugiau žmonių nei gruodžio 18-ąją, kai visoje šalyje protestavo 25 500 gyventojų.
Protestuotojai nepritaria numatomam įstatymui, pagal kurį maitinimo įstaigose besilankantys, tarpmiestiniais traukiniais keliaujantys ar kultūriniuose renginiuose dalyvaujantys asmenys turės įrodyti, kad yra visiškai pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos.
Ketvirtadienį Prancūzijos žemieji parlamento rūmai po pirmojo nagrinėjimo pritarė šiam prieštaringai vertinamam įstatymo projektui. Vyriausybė pareiškė, jog tikisi, kad nauji reikalavimai bus įgyvendinti iki sausio 15 dienos, nors Senato įstatymų leidėjai dar gali užvilkinti šį procesą.
Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai pranešė, kad šeštadienio protestuose visoje Prancūzijoje dalyvavo 105 200 žmonių, iš jų 18 tūkst. – Paryžiuje. Sostinės policija nurodė, kad per protestus buvo suimta 10 žmonių, o trys pareigūnai buvo nesunkiai sužeisti.
Kitur šalyje areštuoti 24 žmonės, nesunkiai sužeisti septyni policijos pareigūnai, nurodė ministerija.
Vienos didesnių eitynių vyko Tulone, kur į gatves išėjo maždaug 6 tūkst. žmonių, o Monpeljė pareigūnams per susirėmimus su protestuotojais teko panaudoti ašarines dujas.
Prancūzijoje šeštadienį patvirtinti 303 669 nauji COVID-19 atvejai, ligoninėms patiriant vis didesnį spaudimą.
Paryžiuje protestuotojai – daugelis jų buvo be kaukių – nepabūgę šalto oro ir lietaus mosavo plakatais su užrašais „Tiesa“ ir „Skiepų pasams – ne“.
Kituose, prieš E.Macroną nukreiptuose plakatuose buvo naudojamas tas pats žargonizmas, kurį prezidentas anksčiau šią savaitę pavartojo kalbėdamas apie nesiskiepijančius asmenis, taip sukeldamas savo politinių oponentų ir prancūzų žiniasklaidos nepasitenkinimą.
Penktadienį E.Macronas nepakeitė tono, kalbėdamas apie skiepų nuo COVID-19 atsisakančių šalies gyventojų mažumą, ir pareiškė negalintis taikstytis su tuo, kad jie varžo kitų žmonių laisves.