2019 01 19 /18:22

Prancūzijoje jau 10-ą šeštadienį protestuoja „geltonosios liemenės“

Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ judėjimo dalyviai dešimtą šeštadienį iš eilės išėjo į gatves protestuoti prieš vyriausybės politiką, nepaisydami prezidento Emmanuelio Macrono raginimų dalyvauti „didžiuosiuose nacionaliniuose debatuose", užuot reiškus nepasitenkinimą demonstracijose.
„Geltonųjų liemenių“ protestas Paryžiuje
„Geltonųjų liemenių“ protestas Paryžiuje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Paryžiuje keli tūkstančiai žmonių dalyvavo taikioje eisenoje kairiuoju Senos krantu. Daugelis jų nešė plakatus, raginančius E.Macroną atsistatydinti ar smerkiančius policijos smurtą.

„Paryžiečiai, sukilkit!“ – skandavo eisenos dalyviai, ragindami sostinės gyventojus prisijungti prie Prancūzijos miesteliuose ir kaimuose prasidėjusio judėjimo.

Demonstracijos taip pat vyko Tulūzoje, Lijone, Ruane ir kituose miestuose.

Tvarką prižiūrėjo apie 80 tūkst. policijos pareigūnų.

Šį šeštadienį buvo įdėmiai stebima, ar jau trečią mėnesį vykstantis judėjimas parodys kokių nors nuovargio ženklų.

Prieš savaitę protestuose dalyvavo apie 80 tūkst. žmonių, tačiau juose buvo pastebimai mažiau smurto nei anksčiau, kai vyko susirėmimai su policija, buvo deginami automobiliai ir daužomi parduotuvių vitrinų langai.

E.Macronas, suteikdamas protestuotojams forumą nepasitenkinimui išlieti, tikisi išvilioti juos iš gatvių.

Vienas iš svarbiausių „geltonųjų liemenių“ reikalavimų yra suteikti paprastiems piliečiams svaresnį žodį priimant sprendimus.

Pradėdamas du mėnesius truksiančias viešas konsultacijas įvairiais klausimais – nuo mokesčių iki viešųjų paslaugų, 41-erių prezidentas šią savaitę daugiau nei 12 valandų diskutavo su merais dviejuose susitikimuose šalies šiaurėje ir pietvakariuose.

Tačiau daugelis „geltonųjų liemenių“ judėjimo dalyvių paskelbė ketinantys boikotuoti daugelyje miestų ir miestelių planuojamas surengti diskusijas. Anot jų, tai – bandymas įtikinti prancūzus neberemti judėjimo, kuris kilo lapkričio viduryje dėl vyriausybės planų padidinti degalų akcizus, tačiau greitai virto plataus masto protestais prieš E.Macroną ir globalizaciją.

Augantis rimtai nuo policijos nukentėjusių protestuotojų skaičius dar labiau sustiprino valstybei jaučiamą pyktį.

Viena kampaniją prieš policijos smurtą vykdanti vietos grupė suskaičiavo 98 sunkių sužalojimų atvejus, iš jų 15 atvejų, kai žmonės neteko akies. Dauguma buvo sužeisti į juos pataikiusių guminių kulkų.

Policija aiškina, kad griežtai elgtis juos skatina keli atvejai, kai buvo užpulti pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų