Tiesa, leidinys iškart pažymėjo, kad draudimas būtų „didžiąja dalimi simboliškas“ – tėvai, suduodantys savo vaikams, nebūtų baudžiami. Esą pagrindinis tikslas būtų edukacija.
Įstatymo projektas dabar iš žemųjų parlamento rūmų – Nacionalinio susirinkimo – keliaus į aukštuosius – Senatą.
Siūloma į Prancūzijos civilinį kodeksą įrašyti nuostatą, kad tėvai „negali naudoti fizinio ar psichologinio smurto“ prieš savo vaikus. Taip pat norima nustatyti tvarką, kaip tėvus supažindinti su tokio elgesio pasekmėmis.
Jei draudimas būtų patvirtintas ir įtrauktas į Civilinį kodeksą, Prancūzija sugrįžtų į šalių, kurios laikosi tarptautiniu mastu nustatytų gairių, sąrašą. Šiuo atveju svarbi Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija.
2015 metais Europos Taryba sukritikavo Prancūziją dėl nesugebėjimo uždrausti fizinių bausmių vaikams.
Šių metų sausį Prancūzijoje veikiantis nevyriausybinis Vaikystės fondas nustatė, kad 85 proc. šalies tėvų teigia reguliariai naudojantys fizinį smurtą prieš vaikus.
Savo ruožtu Lietuvoje grupė parlamentarų po rezonansinio vaikų paėmimo iš šeimos atvejo įregistravo pataisas, kurios keičia smurto prieš vaikus sąvoką.
Numatoma, kad fiziniu smurtu prieš vaiką būtų laikomas tik sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą įtraukiamas „prievartinis vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią“. Pataisas inicijavo „valstietis“ Mindaugas Puidokas.