2021 04 23 /2021 04 24

Po policijos darbuotojos nudūrimo Paryžiaus apylinkėse sulaikyti trys asmenys

Prancūzijos policija penktadienį sulaikė tris asmenis po to, kai įtariamas islamistų ekstremistas iš Tuniso, vėliau nušautas saugumo pajėgų, nudūrė Paryžiaus apylinkėse esančios policijos nuovados darbuotoją. Teisminis šaltinis teigė, kad šie trys žmonės buvo iš įtariamojo „aplinkos“.
Saugumo operacija šalia TVF biuro
Policija / „Scanpix“/AP nuotr.

Šalies prezidentas Emmanuelis Macronas po atakos pareiškė, kad Prancūzija niekada nepasiduos „islamistiniam terorizmui“.

Ši ataka, įvykdyta turtingame ir paprastai ramiame Rambujė miestelyje, esančiame maždaug už 60 km į pietryčius nuo Paryžiaus, šalyje atgaivino prisiminimus apie virtinę kruvinų pastarųjų metų atakų, dėl kurių kaltinami radikalieji islamistai.

Prancūzijos nacionaliniai kovos su terorizmu prokurorai pranešė pradėję tyrimą dėl terorizmo dėl pareigas viešajame sektoriuje ėjusio asmens nužudymo. Tyrime dalyvaus ir vidaus žvalgybos tarnyba DGSI.

Puldamas policijos administracijos darbuotoją užpuolikas šaukė „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias), naujienų agentūrai AFP pranešė su tyrimo eiga gerai susipažinęs šaltinis.

Prancūzijos kovos su terorizmu prokuroras Jeanas-Francois Ricard'as, kurio biuras vadovauja tyrimui, kalbėdamas šalia Rambujė nuovados pažymėjo, kad „užpuoliko išsakyti komentarai“ rodo, kad jis turėjo teroristinių motyvų.

Į įvykio vietą buvo atvykę ir premjeras Jeanas Castexas bei vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas.

„Niekada nepasiduosime“

Pasak šaltinio, 49 metų auka, dirbusi padėjėja administracijoje, buvo begrįžtanti į darbo vietą po pietų pertraukos, kai jai buvo dukart durta peiliu į gerklę. Netrukus ji mirė nuo sužalojimų. Užpuolimo auka tapusi moteris augino du vaikus.

Po atakos užpuoliką, identifikuotą kaip 36 metų Jamelis G., nušovė policininkai.

Užpuolikas nelegaliai atvyko į Prancūziją 2009 metais, bet vėliau gavo leidimą gyventi, nurodė šaltinis policijoje ir pridūrė, kad jis nebuvo žinomas saugumo tarnyboms. Vyras buvo neseniai persikėlęs į Rambujė.

Apie 30 policijos pareigūnų, dėvėjusių balaklavas, penktadienio vakarą atliko kratą įtariamojo namuose Rambujė mieste, iš įvykio vietos pranešė AFP žurnalistai.

Tuo pat metu policija apieškojo asmens, kuris priglaudė Jamelį G, kai jis pirmą kartą atvyko į Prancūziją, namus, pranešė tyrimui artimi šaltiniai.

Žinutę tviteryje parašęs E.Macronas pažadėjo, kad „kovodami su islamistiniu terorizmu mes niekada nepasiduosime“, o nužudytą moterį identifikavo kaip Stephanie.

„Tauta palaiko jos šeimą, kolegas ir saugumo pajėgas“, – sakė prezidentas.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras G.Darmaninas sakė, kad visos šalies nuovadose bus sustiprintas saugumas.

Virtinė išpuolių

Per pastaruosius kelerius metus įvykdyta virtinė atakų atgaivino susirūpinimą dėl radikalaus islamo plitimo Prancūzijoje bei imigracijos.

Spalio 16 dieną jaunas čečėnas pabėgėlis nupjovė galvą mokytojui Samueliui Paty, parodžiusiam savo mokiniams tų karikatūrų.

Spalio 29 dieną trys žmonės buvo nužudyti, kai neseniai atvykęs tunisietis peiliu užpuolė žmones Viduržemio jūros pakrantėje esančio Nicos miesto bažnyčioje.

Per rimčiausią pastarojo meto ataką prieš prancūzų policiją, surengtą 2019 metų spalį, IT specialistas nudūrė tris kolegas ir vieną policijos pareigūną. Užpuolikas vėliau buvo nušautas.

Vėliau buvo nustatyta, kad jis domėjosi radikaliu islamu.

Tos atakos buvo įvykdytos po islamistų ekstremistų siautėjimo 2015-aisiais, prasidėjusio nuo „Charlie Hebdo“ darbuotojų žudynių jų biure tų metų sausį.

2015 metų lapkričio 13-ąją per koordinuotas džihadistų atakas Paryžiaus koncertų salėje „Bataclan“, nacionaliniame stadione, keliuose baruose ir restoranuose žuvo 130 žmonių, dar 350 buvo sužeisti. Tai buvo kruviniausias taikos metu Prancūzijoje įvykdytas išpuolis.

2016-aisiais minint Bastilijos paėmimo dieną Nicoje vienas vyras sunkvežimiu įsirėžė į minią ir nužudė 86 žmones.

Vos keliomis savaitėmis anksčiau džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) ištikimybę prisiekęs vyras nudūrė du policininkus jų namuose netoli Paryžiaus.

Prezidento E.Macrono vyriausybė priėmė teisės aktus, skirtus pažaboti radikalių islamistų veiklą Prancūzijoje. Ši iniciatyva sukėlė pasipiktinimą kai kuriose musulmoniškose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų