Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos premjeras: darbo rinkos refomos sąžiningos

Prancūzijos ministras pirmininkas Edouardas Philippe ketvirtadienį pristatė darbo rinkos reformas, kurias pavadino „ambicingomis, subalansuotomis ir sąžiningomis“, tačiau profsąjungų reakcija buvo nevienareikšmė.
Prancūzijos premjeras Edouardas Philippe
Prancūzijos premjeras Edouardas Philippe / „Scanpix“/AP nuotr.

Pagal siūlomas priemones būtų apribotas profsąjungų vaidmuo mažose įmonėse, nustatytos išmokų nesąžiningo atleidimo atveju ribos ir apibrėžta daugiau darbo sąlygų, dėl kurių darbdaviai galėtų tiesiogiai derėtis su savo darbuotojais.

Didžiausios šalies privačiojo sektoriaus profsąjungos CFDT vadovas Laurentas Bergeris pareiškė, kad pasiūlytos reformos, kurias prieš rinkimus žadėjo įgyvendinti naujasis prezidentas Emmanuelis Macronas, jį apskritai „nuvylė“.

Radikalius kairiuosius palaikančios profsąjungos „Force Ouvriere“ vadovas Jeanas Claude Mailly pareiškė nesutinkąs su tam tikrais siūlomais pokyčiais, bet, kaip ir L.Bergeris, pareiškė, kad savo profsąjungos nariams nerekomenduos jungtis prie gatvės protestų.

„Dabar vyks viešieji debatai, – pareiškė jis. – Laimei, mes atlikome savo, kaip profsąjungos, užduotį.“

E.Macronas aiškina, kad pasiūlytų priemonių būtina imtis, kad griežti Prancūzijos darbo įstatymai taptų kiek lankstesni ir būtų galima skatinti samdą.

„Yra tam tikrų nesutarimų. Mes tą pripažįstame“, – pareiškė E.Philippe, pristatydamas reformas, kurios buvo parengtos remiantis tris mėnesius vykusių derybų su profsąjungomis rezultatais.

Komunistų palaikoma profsąjunga CGT jau paragino rugsėjo 12 dieną surengti streiką ir demonstracijas prieš siūlomas reformas.

E.Macronas siekia įgyvendinti darbo rinkos reformas ir paskatinti verslininkystės plėtrą šalyje, kurioje nedarbo lygis siekia 9,5 proc. ir yra didesnis negu vidutiniškai euro zonoje.

Prezidentas aiškina, kad pasiūlytų priemonių būtina imtis, kad griežti Prancūzijos darbo įstatymai taptų kiek lankstesni ir būtų galima skatinti samdą.

„Esame vienintelis iš didžiųjų Europos Sąjungų ūkių, kuriam ilgiau kaip tris dešimtmečius nepavyksta nugalėti masinio nedarbo“, – pareiškė E.Macronas interviu žurnalui „Le Point“, kuris buvo paskelbtas vėlų trečiadienio vakarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?