Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzijos prezidentas E.Macronas ketina atsisakyti planų įsteigti oficialų postą savo žmonai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketina atsisakyti planų įkurti oficialų pirmosios šalies ponios postą savo žmonai, sulaukęs griežtos kairiųjų oponentų kritikos ir peticijos prieš šį žingsnį, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.
Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Trogneux
Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Trogneux / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Neseniai išrinktas 39 metų lyderis kovą per rinkimų kampaniją žadėjo sukurti „realų statusą“ savo žmonai Brigitte (Brižit), buvusiai savo mokyklos laikų mokytojai.

Ši tema tapo nauju politiniu galvos skausmu E.Macronui, nes internetinę peticiją, raginančią prezidentą nesteigti šio posto, pasirašė daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, o apklausos irgi rodo, kad dauguma prancūzų nepritaria tokiam planui.

Prezidentūra artimiausiomis dienomis aiškiau apibūdins Brigitte Macron statusą, pirmadienio vakarą vienas šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP. Pasak jo, nebus siūloma jokių konstitucijos pataisų, atveriančių galimybę įkurti naują pirmosios ponios postą.

Prezidentūra tiesiog paaiškins, kokius išteklius gali naudoti prezidento žmona, ir paviešins duomenis apie pinigus, skiriamus jai iš valstybės iždo, nurodė minėtas šaltinis ir televizija BFM.

E.Macronas anksčiau planavo suteikti savo žmonai oficialų statusą, panašų į turimą JAV prezidento sutuoktinės. Nė vienai iš šių valstybių dar nėra vadovavusi moteris.

Turi pareigų

Istoriškai Prancūzijos prezidento žmona visuomet atlikdavo tam tikrą viešą vaidmenį per oficialius renginius ir turėdavo nedidelį apsaugos darbuotojų bei sekretorių ratą. Vis dėlto šios pareigos nebuvo kaip nors oficialiai įvardytos, panašiai kaip Britanijos premjerų arba Vokietijos kanclerių partneriai.

„Brigitte Macron atlieka tam tikrą vaidmenį, ji turi pareigų, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė vyriausybės atstovas Christophe'as Castaner'is. – Norime skaidrumo ir norime aiškiai parodyti, kokiais ištekliais ji disponuoja.“

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Brigitte Trogneux
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Brigitte Trogneux

Dėmesys į pirmosios šalies ponios pareigas nukrypo E.Macronui neparankiu metu. Praėjus tik trims mėnesiams po šio jaunojo centristo sensacingos pergalės per gegužę vykusius rinkimus prezidento populiarumas, kaip rodo apklausos, smarkiai nusmuko.

Praeitą savaitę paskelbti vieno tyrimo rezultatai rodė, kad valstybės vadovą palankiai vertina tik 36 proc. respondentų.

Parlamentas taip pat planuoja trečiadienį balsuoti dėl naujo tarnybinės etikos įstatymo, neleisiančio įstatymų leidėjams įdarbinti padėjėjais savo partnerių arba šeimos narių. Šis projektas buvo pateiktas po virtinės skandalų.

E.Macronas: „Apmokama Respublikos? – Ne. Turinti vaidmenį, realų statusą, realias galimybes veikti? – Taip.“

E.Macronas visada aiškiai sakydavo, kad Brigitte už savo numanomą pirmosios šalies ponios vaidmenį jokio atlyginimo negautų.

„Apmokama Respublikos? – Ne. Turinti vaidmenį, realų statusą, realias galimybes veikti? – Taip“, – E.Macronas sakė kovą radijui RTL, kai buvo paklaustas, kaip įsivaizduoja savo žmonos būsimą vaidmenį.

Brigitte „atliktų vaidmenį, kuris jai visada priklausė. Tai yra ji būtų šalia manęs, nes ji mane subalansuoja. Visada taip dirbdavome“, aiškino jis.

„Ji atliks tam tikrą vaidmenį; jis nebus slaptas, nes ji yra mano gyvenimo dalis“, – pabrėžė E.Macronas.

25 metais už savo vyrą vyresnė Brigitte, kuriai dabar 64-eri, įsimylėjo savo mokinį, kai jiedu kartu rašė vieną pjesę mokyklos teatrui, o vėliau už jo ištekėjo.

Kaip nurodoma žiniasklaidos pranešimuose, ji ruošiasi aktyviai rūpintis psichinės sveikatos reikalais ir pagalba neįgaliesiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?