Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy grasina išvesti savo šalį iš Šengeno erdvės

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy per sekmadienį vykusį svarbų rinkimų kampanijos susitikimą pagrasino išvesti savo šalį iš 26 valstybes vienijančios Šengeno erdvės, jeigu Europos Sąjunga (ES) nesiims veiksmingesnių priemonių neteisėtai imigracijai sustabdyti.
Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy / „Scanpix“ nuotr.

N.Sarkozy, kuris šią savaitę pareiškė, kad Prancūzijoje per daug užsieniečių, šį naujausią grasinimą išsakė per vieną masinį mitingą, šalies lyderiui neprarandant vilčių įveikti populiarumo laurus skinantį socialistą Francois Hollande'ą, likus 42 dienoms iki rinkimų.

Šengeno erdvė, tarp kurios narių nevykdoma pasų patikra pasienyje, privalo būti pertvarkyta, siekiant pažaboti neteisėtos imigracijos srautą, pareiškė dešiniųjų pažiūrų lyderis, grįždamas prie temos, kurią nuolat kelia, siekdamas užsitikrinti dar vieną penkerių metų kadenciją Eliziejaus rūmuose.

Dešimtims tūkstančių vėliavomis mojuojančių šalininkų skanduojant „Nicolas prezidentas!“, prezidentas pareiškė, kad nevaržoma imigracija tampa papildoma našta socialinio saugumo tinklams, orientuotiems į neturtingiausius Europos gyventojus.

„Per ateinančius 12 mėnesių, (jeigu) nebus rimtos pažangos (Šengeno erdvės reformose), Prancūzija įšaldys savo dalyvavimą Šengeno susitarimuose, kol bus baigtos derybos“, – paskelbė jis.

Šengeno erdvėje gyvenantys apie 400 mln. europiečių gali vykti į šios zonos šalis neturėdami pasų, tad į šią erdvę patekę neteisėti imigrantai teoriškai gali laisvai keliauti po jai priklausančias šalis.

N.Sarkozy kaltina kai kurias ES valstybes per menkai kontroliuojant savo sienas ir įsileidžiant neteisėtus migrantus, kurie vėliau atkeliauja į Prancūziją.

N.Sarkozy partija UMP išsinuomojo greituosius traukinius TGV ir daugybę autobusų, kuriais prezidento šalininkai suvažiavo iš visos Prancūzijos į mitingą erdviame parodų centre Paryžiaus priemiestyje Vilpinte netoli Charles'o de Gaulle'io oro uosto.

Prezidentas taip pat sakė norintis, kad ES įvestų reikalavimą pirkti Bendrijoje pagamintas prekes, panašų į Jungtinėse Valstijose galiojantį įstatymą, įpareigojantį per viešuosius pirkimus pirmenybę teikti šalies viduje gaminamiems produktams.

N.Sarkozy pažadėjo, jog jeigu ES per metus nepriimtų tokio nutarimo, o jis būtų perrinktas antrai kadencijai per balsavimus balandį ir gegužę, tokiu atveju jis pasiūlytų vienašališką teisės aktą, skatinantį pirkti Prancūzijoje pagamintus produktus.

„Noriu, Europos, kuri gina savo piliečius. Nebenoriu šios laukinės konkurencijos“, – prezidentas sakė miniai, kurią, pasak UMP, sudarė apie 70 tūkst. žmonių. N.Sarkozy pareiškė atmetantis „Europos, kuri atveria savo rinkas, kai kiti to nedaro“, idėją.

„Nė kiek nepraradau valios veikti, valios siekti pokyčių, tikėjimo Prancūzijos genijumi“, – tvirtino jis.

Per šį mitingą N.Sarkozy nepateikė beveik jokių staigmenų, daugiausiai kalbėdamas apie jam įprastas temas, tokias kaip imigracija, taip pat vaizduodamas save ryžtingu kapitonu, vairuojančiu Prancūzijos laivą iš ekonominės audros.

Garsiausių savo šalininkų palaikymo šūksnių prezidentas sulaukė priminęs, kad jo pastangomis Prancūzijoje viešose vietose buvo uždrausta dėvėti musulmoniškas veidą dengiančias skraistes, taip pat priešinęsis pagal musulmonų papročius paruoštos mėsos tiekimui mokyklų valgykloms.

„Burkas norėjome uždrausti, siekdami sugrąžinti moterims galimybę valdyti savo gyvenimą“, – jis sakė klausytojams.

N.Sarkozy prieš savaitę dar labiau pakurstė debatus, dėl mėsos, paruoštos laikantis halalo tradicijos, išprovokuotus ultradešiniųjų pažiūrų kandidatės Marine Le Pen, pareiškęs, kad šios islamiškos tradicijos plitimas šalyje kelia daug problemų.

Tačiau N.Sarkozy kritikai apkaltino jį mėginant pervilioti rinkėjus, palaikančius prieš imigrantus ir ES nusistačius Nacionalinį frontą, vadovaujamą M.Le Pen, kuri yra trečia pagal populiarumą prezidento rinkimų kampanijoje.

Tuo tarpu F.Hollande'as, kuris niekada nėra dirbęs ministru ir kurio buvusi gyvenimo draugė Segolene Royal pralaimėjo N.Sarkozy per prezidento rinkimus 2007 metais, šią savaitę toliau griežtai kritikavo savo varžovo darbą per penkerių metų kadenciją Eliziejaus rūmuose.

Jis šaipėsi iš N.Sarkozy planų įvesti naujus mokesčius bendrovių, kurių akcijos kotiruojamos biržose, pelnams. Prezidentas praeitą antradienį sakė, kad tokie planai per metus atneštų iki 3 mlrd. eurų ir padėtų sumažinti biudžeto deficitą.

Ketvirtadienį paskelbti agentūros „OpinionWay-Fiducial“ rezultatai rodo, kad per pirmąjį rinkimų ratą F.Hollande'as gali tikėtis surinkti 29 proc., N.Sarkozy – 26 proc., o M.Le Pen – 17 proc. balsų.

F.Hollande'as, kuris pagal populiarumą buvo aiškus šios kampanijos lyderis pastaruosius penkis mėnesius, per antrąjį turą surinktų 56 proc., o N.Sarkozy – 44 proc. balsų.

Tarp N.Sarkozy šalininkų mitinge dalyvavusių garsenybių buvo pastebėta aktorė Emmanuelle Seigner, kuri yra kino režisieriaus Romano Polanski žmona, ir aktorius Gerard’as Depardieu.

G.Depardieu teigė, kad prezidentas yra atviras ir sąžiningas, taip pat tvirtino, kad N.Sarkozy atėjus į valdžią „girdėdavau tik blogus dalykus apie šį vyrą, kuris dar vien gera“.

Mitingas Vilpinte buvo surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai 56 metų N.Sarkozy pareiškė pasitrauksiantis iš politikos, jeigu nebus perrinktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos