Palaikydama nacionalinės vyriausybės skundą dėl savivaldybės žingsnio, atnaujinusio intensyvias diskusijas dėl islamo Prancūzijoje, Valstybės taryba pareiškė, kad „labai selektyvi išimtis iš taisyklių, siekiant patenkinti religinius poreikius,.. gali turėti (neigiamos) įtakos tinkamam viešųjų paslaugų teikimui ir vienodam elgesiui su jų naudotojais“.
Burkiniai – kai kurių musulmonių naudojami maudymosi kostiumėliai, dengiantys kūną ir plaukus – Prancūzijoje vertinami prieštaringai. Kritikai laiko juos „šliaužiančios“ islamizacijos simboliu.
Žaliųjų partijos mero Erico Piolle'o vadovaujamas Grenoblio miestas gegužę pakeitė baseinų lankymo taisykles ir leido dėvėti visokius maudymosi kostiumus, ne vien tradicinius.
„Mes tik norime, kad moterys ir vyrai galėtų rengtis taip, kaip pageidauja“, – tuo metu sakė E.Piolle'as.
Antradienį priimtas teismo sprendimas yra „pergalė prieš separatizmą – įstatymui, pasaulietiškumui, dar daugiau, visai Respublikai“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas, turėdamas galvoje pernai priimtą įstatymą prieš islamo radikalizmą.
Kelių merų Pietų Prancūzijoje bandymai 2016 metų vasarą uždrausti burkinius Viduržemio jūros paplūdimiuose pirmą kartą sukėlė audrą dėl maudymosi kostiumų.
Tie suvaržymai galiausiai buvo panaikinti kaip diskriminaciniai.
Burkiniai Prancūzijos valstybiniuose baseinuose draudžiami higieniniais sumetimais, o ne dėl religinių priežasčių. Baseinų lankytojams teisiškai niekaip nėra liepiama maudantis slėpti savo religiją.
Grenoblis nėra pirmasis taisykles pakeitęs Prancūzijos miestas.
Šalies šiaurės vakaruose esantis Renas savo baseinų lankymo taisykles tyliai atnaujino 2019 metais, leisdamas vilkėti burkinius ir kitokius maudymosi kostiumėlius.