Artėjant 2017-ųjų prezidento rinkimams, prieš imigrantus nusistatęs FN tikėjosi, kad regionų valdžios rinkimai taps politiniu tramplinu šio judėjimo lyderei Marine Le Pen.
Vertinant nacionaliniu mastu, FN rezultatai buvo geriausi, kada nors pasiekti šios partijos, bet šiauriniame Šiaurės-Pa de Kalė ir Pikardijos regione M.Le Pen įveikė dešinioji opozicija, kai valdantieji socialistai pasitraukė iš kovos prieš antrąjį rinkimų ratą.
Prezidento Francois Hollande'o valdantieji socialistai laimėjo penkiuose regionuose, o centro dešinysis aljansas, vadovaujamas ankstesnio šalies vadovo Nicolas Sarkozy, triumfavo septyniuose.
Jos 26 metų dukterėčia Marion Marechal-Le Pen taip pat buvo aiškiai įveikta dešiniojo bloko pietiniame regione, kuris apima tviskančiais pajūrio kurortais garsėjantį Žydrąjį Krantą, nors ankstesnį savaitgalį per pirmąjį turą ten dominavo FN.
Nacionalinis frontas surinko daugiausia balsų šešiuose iš 13 regionų per gruodžio 6-ąją vykusį pirmąjį ratą, rinkėjams piktinantis dėl braškančios ekonomikos ir tvyrant baimei dėl praeitą mėnesį Paryžiuje įvykdytų džihadistų atakų, per kurias žuvo 130 žmonių.
Vis dėlto praėjus lygiai mėnesiui po šių atakų rinkėjai aktyviai reiškė savo valią (antrajame rate balsavo apie 58 proc., o pirmajame – 50 proc. rinkėjų) ir dar kartą atėmė iš FN sėkmę, kuri atrodė ranka pasiekiama.
Prezidento Francois Hollande'o valdantieji socialistai laimėjo penkiuose regionuose, o centro dešinysis aljansas, vadovaujamas ankstesnio šalies vadovo Nicolas Sarkozy triumfavo septyniuose. Tuo tarpu Korsikoje laimėjo nacionalistai.
Socialistas premjeras Manuelis Vallsas perspėjo, kad „kraštutinių dešiniųjų pavojus toli gražu nėra pašalintas“, kad ir kokie būtų rezultatai.
N.Sarkozy, vadovaujantis Respublikonų partijai, sekmadienį gyrė aktyviai balsavusius rinkėjus, bet sakė, kad pirmojo turo „perspėjimai“ neturi būti užmiršti.
Konservatyvios pakraipos dienraštis „Le Figaro“ savo pirmame puslapyje paskelbė: „Dešinieji laimi, kairieji laikosi, FN krenta“, bet katalikų laikraščio „Le Croix“ tonas buvo labiau pesimistinis: „Visi pralaimi.“