Pasigirdus prieštaringoms nuomonėms dėl galimybės seniausiam parlamentarui sakyti įžanginę kalbą naujai išrinkto parlamento sesijoje, J.-M.Le Penas pareiškė, kad jis tapo EP socialistų frakcijos vadovo ir Vokietijos parlamentaro Martino Schulzo „kurstančių kaltinimų“ auka, nes pastarasis jam priklijavęs Holokausto neigėjo etiketę.
Jeanas-Marie Le Penas |
„Aš tik sakiau, kad dujų kameros buvo Antrojo pasaulinio karo istorijos smulkmena, kuri yra neabejotina“, – Strasbūre įsikūrusiame Europos Parlamente pareiškė politikas.
Rasistiniais ir antisemitiniais įsitikinimais garsėjęs politikas visų europiečių nuostabai 2002 metais Prancūzijos prezidento rinkimuose užėmė antrąją vietą. 2007 metais vykusiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose J.-M.Le Penas surinko apie 10 proc. balsų.
J.-M.Le Penui buvo skirta 1,2 mln. frankų (185 tūkst. eurų) bauda, už radijo interviu 1987 metais išsakytus pastebėjimus.
„Tai tik dar kartą patvirtina, kokia žodžio laisvės padėtis šiuo metu yra Europoje ir Prancūzijoje“, – sakė jis, prisiminęs šį atvejį.
J.-M.Le Penas pareikalavo, kad M.Schulzas jo atsiprašytų.
Antradienį socialistų ir žaliųjų frakcijos EP pasiūlė pakeisti egzistuojančią taisyklę, kad J.-M.Le Penas, kaip vyriausias parlamentaras, negalėtų pirmininkauti naujojo parlamento sesijoje.
„Man kelia susirūpinimą tas faktas, kad Holokausto neigėjas gali pirmininkauti EP įžanginėje sesijoje“ liepą, po rinkimų ES šalyse, tada sakė M.Schulzas, pridūręs, kad vienintelį sprendimą matantis „taisyklių pakeitime“.
J.-M.Le Penas Europos Parlamento narys yra nuo 1984-ųjų metų. Birželį jam sukanka 81-eri.