Šis raginimas nuskambėjo tuo metu, kai Gazos Ruože, kur gyventojams vis labiau trūksta atsargų, daugėja žuvusiųjų.
„Neatidėliotinos, ilgalaikės ir stebimos humanitarinės paliaubos yra absoliučiai būtinos ir turi būti sudarytos sąlygos nutraukti ugnį“, – sakė ministrė žurnalistams per vizitą Katare.
„Šiuo klausimu tarptautinė bendruomenė pasiekė konsensusą“, – sakė ji ir pridūrė, kad Prancūzija siekia, jog Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai būtų pateikta rezoliucija dėl paliaubų.
Jos komentarai nuskambėjo po to, kai JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), kuris Artimuosiuose Rytuose lankosi antrą kartą po spalio 7 dieną palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ įvykdyto išpuolio, paragino paskelbti humanitarinę pertrauką.
Penktadienį žydų valstybėje vykusiose derybose pagrindinis dėmesys buvo skirtas būtent šiai pertraukai, tačiau į pasiūlymą mažai dėmesio atkreipė Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu (Benjaminas Netanjahus).
Jis nurodė, kad nesutiktų su „Hamas“ sudaryti laikinos humanitarinės pertraukos, kol islamistų grupuotė nepaleis daugiau kaip 240 Izraelio ir užsienio piliečių, paimtų įkaitais per spalio 7 -osios išpuolius.
Izraelis Gazos Ruožo bombardavimą pradėjo po to, kai spalio 7 dieną per sieną įsiveržę „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir daugiau kaip 150 palestiniečių okupuotame Vakarų Krante.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo daugiau nei 9,4 tūkst. žmonių, iš jų daugiau kaip 6 tūkst. moterų ir vaikų.
Prancūzija, kuri ketvirtadienį surengs humanitarinę konferenciją dėl Gazos Ruožo, penktadienį pareikalavo, kad Izraelis paaiškintų, kodėl buvo smogta Prancūzų instituto kultūros centrui palestiniečių anklave.
Naujienų agentūra AFP taip pat paragino atlikti tyrimą po to, kai per atskirą smūgį buvo smarkiai apgadintas jos biuras Gazos Ruože.
„Kova su terorizmu turi būti vykdoma vadovaujantis tarptautine humanitarine teise“, – sakė C. Colonna.
„Tai tarptautinė pareiga apsaugoti civilius gyventojus. Per daug jų žūsta per smūgius Gazoje. Ypač turi būti apsaugotos mokyklos, ligoninės, humanitarinės pagalbos darbuotojai, žurnalistai“, – pridūrė ji.