Pranešama, kad K.Sobčak sugrįžo į Rusiją

Rusijos žiniasklaida praneša, kad žurnalistė Ksenija Sobčak sugrįžo į tėvynę. Iš Rusijos ji išvyko prieš 12 dienų. Teigiama, kad palikti šalį ji nusprendė dėl to, kad prieš ją buvo pradėta baudžiamoji byla dėl turto prievartavimo.
Ksenija Sobčak
Ksenija Sobčak / Kadras iš vaizdo medžiagos

Pranešama, kad K.Sobčak kirto Rusijos sieną Pskovo srityje. Pasak Rusijos žiniasklaidos, K.Sobčak su vyru Konstantinu Bogomolovu į šalį grįžo sekmadienį, lapkričio 6 d.

Pažymima, kad 12 dienų po išvykimo ji nebuvo šalyje, nes jai buvo iškelta baudžiamoji byla dėl 11 milijonų rublių prievartavimo iš „Rostech“ vadovo Sergejaus Čemezovo.

Išvykusi iš Rusijos, K.Sobčak kirto Lietuvos sieną. Į Lietuvą ji įvažiavo spalio 26-osios naktį. 15min šaltiniai patvirtino, kad K.Sobčak iš Baltarusijos atvyko į Lietuvą.

Rusijos žurnalistė ir televizijos laidų vedėja K.Sobčak atvyko į Lietuvą, pareigūnams pateikusi Izraelio pasą.

Pasipiktinimas Lietuvoje

K.Sobčak atvykimas į Lietuvą sukėlė šalyje nemažai pasipiktinimo.

Tačiau užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuo metu paaiškino, kad Rusijos žurnalistės ir laidų vedėjos K.Sobčak patekimas į Lietuvą nepažeidė tvarkos. Jo teigimu, ji čia atvyko su Izraelio pasu, tad tokią teisę turėjo.

G.Landsbergis teigė, kad su Izraelio pasu ne ji pirmoji atvyko iš Baltarusijos į Lietuvą.

„Ponia Sobčak atvyko parodydama Izraelio pasą, galiojantį, jai priklausantį, kuris reiškia, kad ji yra Izraelio pilietė. Tokie asmenys turi teisę kirsti ES sieną, turi teisę pagal mūsų Vyriausybės nustatytą tvarką kirsti mūsų valstybės sieną ir būti ES teritorijoje iki 90 dienų.

Tai tvarkos ji nepažeidė, sienos apsauga vykdė viską, kaip tvarka veikė. Noriu pabrėžti, kad tai nėra pirmas atvejis, kuomet iš Rusijos arba Baltarusijos Izraelio piliečiai patenka per Lietuvą į ES teritoriją, parodydami pilietybę įrodantį dokumentą“, – tuo metu Seime žurnalistams sakė G.Landsbergis.

Ministro teigimu, „ponia Sobčak nėra įtraukta į ES, Didžiosios Britanijos sankcijų sąrašus, ji nėra įtraukta į JAV sankcijų sąrašus“, tačiau esą tai nereiškia, kad negali būti įtraukta po sienos kirtimo atvejo, jeigu būtų nustatyta, kad savo buvimu ji kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

Turto prievartavimo byla

Staigus Rusijos televizijos ir aukštuomenės žvaigždės K.Sobčak pabėgimas iš Rusijos į Lietuvą ir jos valdomos žiniasklaidos kompanijos komercijos direktoriui iškelta byla dėl turto prievartavimo sukėlė didžiulį ažiotažą ir Rusijoje, ir Lietuvoje.

Po K.Sobčak išvykimo iš Rusijos greitai paaiškėjo, kad tėvynėje pareigūnai sulaikė jos žiniasklaidos kompanijos komercijos direktorių Kirilą Suchanovą.

Rusijos valstybinės naujienų agentūros pranešė, kad kartu su juo buvo sulaikytas ir buvęs žurnalo „Tatler“ vyriausiasis redaktorius Arianas Romanovskis. Abu už grotų sėdės mažiausiai iki gruodžio 24 d.

K.Suchanovas ir A.Romanovskis kaltinami iš valstybinės korporacijos „Rostech“ vadovo Sergejaus Čemezovo reikalavę 11 mln. rublių (apie 178 tūkst. eurų) už tai, kad iš telegram kanalo „Gesinkite šviesą“ (Тушите свет, – rusiškai) pašalintų įrašą apie jį.

Įraše buvo teigiama, kad S.Čemezovas pasveikino milijardierių Andrejų Bokarevą su gimtadieniu. Buvo rašoma, kad S.Čemezovas su A.Bokarevu yra seni draugai, kad gimtadienyje dalyvavo ir prieštaringos reputacijos garsus rusų dainininkas Grigorijus Lepsas, daugiau neįvardytų aukšto rango valdininkų. Kuo ši informacija galėjo pakenkti S.Čemezovui, neaišku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai