Daugiausia Hondūro migrantų karavanas, kurio kelionė išprovokavo neigiamą JAV prezidento Donaldo Trumpo reakciją, penktadienį sugebėjo prasibrauti pro visą eilę policijos linijų ir barikadų iki pat paskutinės pietinės Meksikos sienos tvoros.
Čia migrantai mėtė akmenis ir kitus daiktus į policininkus, kurie atsakė guminėmis kulkomis ir ašarinėmis dujomis.
Per susirėmimus buvo sužeista nemažai policininkų, migrantų ir vietoje dirbusių žurnalistų.
„Mes bėgame nuo smurto, o čia vėl su juo susiduriame“, – verkė 28 metų amžiaus Marta Ornelas Cazares, supdama savo kūdikį. Kiti du jos vaikai – 10 ir 15 metų amžiaus – pasimetė per kilusį sąmyšį.
„Nežinau, kas įvyko. Maniau, taikiai kirsime sieną, o po to pradėjo skraidyti akmenys ir pasklido ašarinės dujos“, – papasakojo ji agentūrai AFP.
„Nieko nevalgėme, kareiviai tiesiog davė mums šiek tiek vandens“, – pareiškė 48-erių Marina Alvarado.
„Esame čia įkalinti, kaip gyvūnai. Prašau, atidarykite duris“, – maldavo ji.
Meksikos pareigūnai teigia, kad kirsti šalies sieną norintys migrantai turės po vieną užpildyti paraiškas gauti prieglobstį.
Meksika migrantus pradėjo įleidinėti mažomis grupelėmis, visų pirma – moteris ir vaikus, kurie buvo susodinti į sunkvežimius ir nugabenti į prieglobsčio vietas.
Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto situaciją pavadino „beprecedente“.
„Smurtinis patekimas į šalį ne tik kelia grėsmę mūsų suverenumui, bet taip pat kelia riziką patiems migrantams“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše sakė E.P.Nieto, pridūręs, kad Meksika tebėra pasirengusi suteikti pagalbą migrantams, kurie atvyksta ir šalį ir gerbia jos įstatymus.
Žmonės iš Hondūro dažniausiai bėga dėl bado ir nesaugumo, nes šalį iš esmės valdo žiaurumu pasižyminčios galingos gaujos.
Smurtas Hondūre yra paplitęs bene plačiausiai pasaulyje – 100 tūkst. šalies gyventojų čia tenka 43 žmogžudystės.