Vienos operacijos vaizdo įraše matomi apie 700 migrantų sausakimšame žvejybos laivelyje. Kai kurie tų gelbėjimosi liemenes dėvinčių žmonių šoko iš laivo į jūrą ir plaukė gelbėtojų link.
Tarp išgelbėtųjų buvo penkių dienų amžiaus kūdikis ir keli kiti mažyliai. Jis buvo išskraidintas sraigtasparniu į vieną Italijos ligoninę, nurodė nevyriausybinė organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF), dalyvavusi operacijose.
„Vadavietė koordinavo 40 gelbėjimo operacijų“ kartu su Italijos laivais, humanitarinėmis organizacijomis ir Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra „Frontex“, sakoma pakrančių sargybos „Twitter“ pranešime. Buvo išgelbėta iš viso apie 6,5 tūkst. žmonių.
Sekmadienį tame pačiame rajone buvo surinkta per 1,1 tūkst. migrantų.
Šiais metais į Italiją atvyko jau 112,5 tūkst. migrantų, nurodė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra. Jų buvo šiek tiek mažiau negu atvykėlių, užfiksuotų per tą patį laikotarpį praeitais metais.
Beveik visi šie migrantai kilę iš Vakarų ir Rytų Afrikos šalių. Jie dažnai masiškai išplaukia iš Libijos, kai jūra nurimsta ir pučia pietų vėjas, greitai nustumiantis laivus į tarptautinius vandenis.
Palankios dienos dažnai būna kelios iš eilės, todėl į jūrą per trumpą laikotarpį išplaukia daug laivų ir valčių. Gegužės pabaigoje per trumpesnį nei savaitė laikotarpį buvo išgelbėta daugiau kaip 13 tūkst., o rugpjūčio pradžioje – dar 8,3 tūkst. žmonių.
Nuo šių metų pradžios per 3 000 migrantų žuvo jūroje, mėgindami pasiekti Graikiją arba Italiją.
Italijos pakrančių sargyba prognozuoja, kad antradienį orai tebebus palankūs išplaukti tolesniems migrantų laivams.
Nuo šių metų pradžios per 3 000 migrantų žuvo jūroje, mėgindami pasiekti Graikiją arba Italiją. Pernai per tą patį laikotarpį aukų buvo apie 50 proc. mažiau.
Šiemet per pirmuosius šešis mėnesius Europą per Viduržemio jūrą pasiekė apie 204 tūkst. migrantų ir pabėgėlių, nurodė JT pabėgėlių reikalų agentūra, žemyne tęsiantis didžiausiai migracijos krizei nuo Antrojo pasaulinio karo.
Praeitais metais į Europą atvyko daugiau kaip milijonas migrantų. Dauguma jų buvo pabėgėliai iš karo krečiamos Sirijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių.