JAV Geologijos tarnybos (USGS) pranešime sakoma, kad 2 val. 27 min. vietos (ketvirtadienį 15 val. 27 min. Lietuvos) laiku įvykusio drebėjimo epicentras buvo už 180 km į šiaurės rytus nuo Gisborno, o židinys glūdėjo 10 km gylyje.
Požeminiai smūgiai buvo juntami visoje Šiaurės saloje – apie juos per vietinę seisminės stebėsenos sistemą „Geonet“ pranešė daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų.
Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras anksčiau buvo paskelbęs, kad Šiaurės salos krantus gali pasiekti 0,3-1 metro aukščio bangos, bet vėliau informavo, kad pavojus praėjo.
Naujosios Zelandijos nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra rekomendavo į šiaurę nuo Gisborno pakrantėje esantiems žmonėms skubiai trauktis į aukštesnes vietas, bet vėliau irgi šį perspėjimą atšaukė.
„Remiantis dabartinėmis mokslininkų rekomendacijomis ir informacija iš priekrantės cunamių matuoklių, sausumos teritorijoms pavojaus nebėra, – sakoma agentūros pranešime. – Evakavęsi žmonės dabar gali grįžti namo.“
Premjerė Jacinda Ardern buvo tarp gavusių perspėjimą paryčiais.
„Tikiuosi, visiems viskas gerai, ypač Rytų pakrantėje, turėjusioje pajusti visą žemės drebėjimo jėgą“, – per „Instagram“ parašė ji.
Naujoji Zelandija, patenkanti į vadinamąjį Ramiojo vandenyno „ugnies žiedą“ dažnai patiria žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.
2011 metais 6,3 balo žemės drebėjimas Kraistčerčo mieste pražudė 185 žmones ir smarkiai nuniokojo jo centrą.