„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 05 05 /08:57

Prie Papua Naujosios Gvinėjos įvyko 7,5 balo stiprumo žemės drebėjimas

Papua Naująją Gvinėją antradienį supurtęs 7,4 balo žemės drebėjimas privertė išsigandusius gyventojus išbėgti iš namų, bet cunamio pavojus buvo atšauktas, pranešė seismologai.
Papua Naujosios Gvinėjos pakrantė
Papua Naujosios Gvinėjos pakrantė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Požeminių smūgių epicentras buvo už 133 km į pietvakarius nuo Kokopo miesto Naujosios Britanijos regione, o židinys – 63 km gylyje, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Vėliau buvo užfiksuotas 5,9 pakartotinis smūgis.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras iš pradžių buvo paskelbęs įspėjimą dėl gresiančių „pavojingų cunamio bangų“, bet vėlesniame pranešime nurodė, kad „cunamių grėsmė dabar jau daugiausiai praėjo“.

Papua Naujosios Gvinėjos geofizikos observatorijos seismologas Mathew Moihoi sakė, kad naujausias žemės drebėjimas įvyko po virtinės seisminių reiškinių, užfiksuotų tame regione pastarosiomis savaitėmis, bet pranešimų apie didesnę žalą infrastruktūrai arba pastatams negauta.

Kai kur daiktai krito nuo lentynų

„Kai kur daiktai krito nuo lentynų“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Kokopo mieste gyvenanti Annette Sete sakė, kad pastaruoju metu buvo juntamą stiprių požeminių smūgių, „bet vėliausias buvo itin smarkus“.

„Mokyklos užsidarė ir išsiuntė vaikus namo; daugelio namų viduje viskas buvo apversta aukštyn kojomis. Sugedo kai kurios elektros linijos ir buvo išvartyta medžių, bet apie aukas kol kas nepranešama“, – nurodė ji.

Vienas Kokopo kurorto „Seaview Beach Resort“ registratūros darbuotojas pasakojo, kad „jautėme drebant žemę“, bet „viskas baigėsi gerai“.

Smarkiausi požeminiai smūgiai buvo juntami atokiame Naujosios Britanijos regione netoli Rabaulo, bet M.Moihoi sakė nemanantis, kad šis drebėjimas susijęs su veikiančiu ugnikalniu, esančiu už maždaug 110 kilometrų.

Kokopas, Rytų Naujosios Britanijos provincijos sostinė, turi apie 20 tūkst. gyventojų. Tas miestas pradėjo sparčiai augti po to, kai Rabaulas buvo sulygintas su žeme per smarkius ugnikalnio išsiveržimus 1994 metais.

Naujosios Britanijos sala, kuri yra didžiausia Bismarko salyne, yra į rytus nuo pagrindinės Naujosios Gvinėjos salos ir turi apie 500 tūkst. gyventojų.

Ji yra ties 4 tūkst. km ilgio Ramiojo vandenyno ir Australijos tektoninių plokščių santūra, kuri yra dalis „Ugnies žiedo“ – Ramųjį vandenyną juosiančio regiono, kuriame dėl slenkančių tektoninių plokščių trinties dažnai vyksta žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs