„Botnetai" – brukalų platinimui, virtualių atakų organizavimui ir kitoms neteisėtoms veikloms naudojami virusais užkrėstų kompiuterių tinklai.
Tyrėjų teigimu, šie „botnetai“ likus 48 valandoms iki rinkimų „Twitter“ ėmė skleisti žinutes, kuriose – su AfD susijusios grotažymės.
Tyrimų centro „Digital Forensic Research Lab“ duomenimis, buvo pastebėtas veiksmų virtualioje erdvėje suaktyvėjimas siekiant padidinti balsuojančiųjų už kraštutinių dešiniųjų partiją, skaičių.
„Toks besitęsianti kraštutinius dešiniuosius palaikančių žinučių siuntinėjimas sufleruoja, kad boto savininkas yra arba AfD rėmėjas, arba AfD rėmėjai sumokėjo rusų botnenui, kad šis skleistų jų žinutes“, – tikina tyrėjai.
Ryšiai tarp AfD rėmėjų ir Rusijos internetinių grupuočių paaiškėjo tuomet, kai Vokietijoje ir taip tvyrojo nerimas dėl galimo kibernetinio kišimosi į rinkimus. Tiesa, rinkimų kampanijos metu buvo išvengta netikrų naujienų (angl. fake news) ir kitos dezinformacijos.
Vokietijos politikai, leidėjai ir tyrėjai ilgą laiką akylai stebėjo internetinę erdvę, kad užkirstų kelią pastangoms kištis į rinkimus – taip, kaip praeitais metais buvo kišimąsi JAV ir Prancūzijoje.
Tiesa, „Twitter“, kuriame buvo pastebėta suaktyvėjusi parama AfD, Vokietijos rinkimų kampanijoje nėra labai svarbus žaidėjas – paskyrą šiame socialiniame tinkle turi vos milijonas vokiečių. Tuo tarpu „Facebook“ paskyras turi 35 mln. Vokietijos gyventojų.
Lieka neaišku, ar šios žinutės paveikė rinkimų rezultatus. Vis dėlto AfD surinko daugiau balsų nei tikėtasi – už ją balsavo 12,6 proc. rinkėjų.
Paskelbus rinkimų rezultatus, Berlyne įsiplieskė prieš šią partiją nukreipti protestai.
Šimtai žmonių, susirinkusių prie Berlyno centre esančio klubo, kur AfD partijos nariai šventė šį savo pasiekimą, skandavo šūkius „naciai, lauk“ ir „visas Berlynas nekenčia AfD“.