TBT valstybės narės vasarį išrinko 51 metų K.Khaną, anksčiau dirbusį gynybos advokatu šiame Hagoje įsikūrusiame tribunole, devynerių metų kadencijai pasaulio vieninteliame nuolatiniame karo nusikaltimų teisme.
Jis paveldės krūvą sudėtingų bylų iš savo pirmtakės Fatou Bensoudos, praplėtusios TBT jurisdikciją taip smarkiai, kad ji sulaukė JAV sankcijų. F.Bensouda taip pat patyrė virtinę nesėkmių rezonansinėse bylose.
„TBT yra lemiamame etape: jis kritikuojamas dėl to, kad nėra toks veiksmingas, kaip norėjo valstybės“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nyderlanduose įsikūrusio Leidino universiteto tarptautinės baudžiamosios teisės profesorius Carstenas Stahnas.
Tačiau, pridūrė C.Stahnas, K.Khanas gali įnešti „naują impulsą“ ir turi „galimybę pakeisti teismo veikimą“, taip pat kritikuojamo dėl didelių teisėjų atlyginimų ir lėto bylų nagrinėjimo.
Davęs priesaiką TBT rūmuose, K.Khanas tapo tik trečiuoju vyriausiuoju prokuroru nuo 2002 metų, kai šis tribunolas buvo įsteigtas siekiant patraukti atsakomybėn rimčiausių pasaulio nusikaltimų vykdytojus.
„Iškilmingai įsipareigoju garbingai, ištikimai, nešališkai ir sąžiningai atlikti savo pareigas ir vykdyti savo, kaip Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroro, įgaliojimus“, – pareiškė jis.