Prispausta grupuotė „Islamo valstybė“ uždirba trečdaliu mažiau

Vadinamoji „Islamo valstybė“ (IS) kontroliuoja vis mažiau teritorijos. JAV veikiantis analitinis centras IHS paskelbė, kad tuo pačiu traukiasi ir vidutinės džihadistų grupuotės pajamos, o tai – grėsmė islamistinio judėjimo valdžiai Sirijoje bei Irake paskelbtame kalifate, rašo „Reuters“.
Islamo valstybės kovotojų karinis paradas
„Islamo valstybės“ kovotojų karinis paradas / „Twitter“ nuotr.

IS pajamos praėjusiais metais smuko maždaug 30 proc., o dėl to grupuotė buvo priversta įvesti naujus mokesčius, įskaitant ir palydovinių antenų remonto apmokestinimą.

„2015 metų viduryje „Islamo valstybės“ bendros mėnesio pajamos sudarė maždaug 80 mln. JAV dolerių, – sakė reguliariai ataskaitas apie „Islamo valstybės“ kontroliuojamas teritorijas skelbiančios bendrovės IHS vyresnysis analitikas Ludovico'as Carlino'as. – Nuo 2016 metų kovo „Islamo valstybės“ pajamos smuko iki 56 mln. JAV dolerių.“

IHS duomenimis, naftos gavybos apimtys grupuotės kontroliuojamose teritorijose taip pat sumažėjo nuo 33 tūkst. iki 21 tūkst. barelių per dieną.

Daugiausia taip įvyko dėl JAV vadovaujamos koalicijos ir Rusijos rengiamų oro antskrydžių. Tačiau ataskaitoje perspėjama, kad toks sumažėjimas yra tik laikinas, nes džihadistai sugebėjo greitai atkurti infrastruktūrą.

IHS ataskaitoje sakoma, kad maždaug 50 proc. pajamų „Islamo valstybė“ gavo iš mokesčių ir konfiskuoto turto bei verslo, o 43 proc. – iš naftos. Likusios pajamos buvo gautos iš narkotikų kontrabandos, elektros pardavimo ir paaukotų lėšų.

„Islamo valstybė“ vis dar yra regioninė galia, tačiau jos pajamos gerokai sumažėjo, todėl tai jai bus iššūkis valdyti savo teritoriją ilgalaikėje perspektyvoje“, – sakė L. Carlino'as.

Per pastarųjų 15 mėnesių „Islamo valstybė“ prarado maždaug 22 proc. savo kontroliuojamos teritorijos ir šiuo metu jos valdomose teritorijose gyvena šeši milijonai žmonių, palyginti su anksčiau buvusiais devyniais milijonais. Dėl to grupuotės mokestinė bazė sumažėjo.

„Mūsų tyrimas rodo, kad „Islamo valstybė“ didina mokesčius pagrindinėms paslaugoms, o taip pat sugalvoja naujų būdų apmokestinti žmones, – sakė L. Carlino'as. – Apmokestinami traktorių vairuotojai, žmonės, norintys įsirengti ar susiremontuoti palydovinę anteną. Iš norinčių palikti miestą imamas „išvykimo mokestis.“

Be to, įvestos baudos negalintiems teisingai atsakyti su Koranu susijusių klausimų bei imami pinigai vietoj fizinių bausmių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų