Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Propaganda rusus gąsdina tariamos branduolinės atakos prieš Maskvą vaizdais

Rusijos „Telegram“ kanalai ir regioninės žiniasklaidos priemonės antradienį pradėjo dalintis vaizdo įrašu, kuriame imituojamas branduolinis smūgis Rusijai ir tikina, kad jį esą paskelbė Jungtinių Valstijų žiniasklaida kaip atsaką į Maskvos suduotą smūgį Ukrainos Dnipro miestui eksperimentine raketa „Orešnik“, rašo nepriklausoma naujienų svetainė „Agentstvo“.
JAV raketos „Trident II“ sprogimo Maskvoje projekcija
JAV raketos „Trident II“ sprogimo Maskvoje projekcija / Kadras iš vaizdo įrašo

Pasak žurnalistų, vaizdo įrašas iš tikrųjų yra ištrauka iš anglų kalba transliuojamo „YouTube“ kanalo „Science Time“ įrašo apie branduolinių smūgių destruktyvumą.

Be smūgio Maskvai, vaizdo įraše taip pat imituojamos atakos prieš Pekiną, Vašingtoną, San Franciską ir Niujorką.

Platinamame vaizdo įraše angliškai kalbantis asmuo pasakoja apie tai, kaip smarkiai Maskva nukentėtų, jei jai smogtų amerikiečių iš povandeninių laivų paleidžiama tarpžemyninė balistinė raketa „Trident II“, galinti nešti branduolinė užtaisą.

Vienas pirmųjų juo antradienį pasidalijo neoficialaus rusų vyrų judėjimo „Vyrų valstybė“, pasisakančio už patriarchatą ir Rusijos nacionalizmą, lyderis Vladislavas Pozdniakovas, savo „Telegram“ kanale turintis 680 tūkst. sekėjų. Įraše jis tikino, kad vaizdo įrašą išplatino JAV žiniasklaida, reaguodama į „Orešnik“ raketos „bandymą“.

️Po V.Pozdniakovo vaizdo įrašą pasičiupo Rusijos žiniasklaidos priemonės – „Eto Rostov Novosti“ (daugiau kaip 1 mln. „Telegram“ ir „VKontakte“ prenumeratorių), „Rostov glavnij“ (185 tūkst.), „Žest' Krasnodar“ (111 tūkst.) ir „Bloknot Rosija“ (246 tūkst.). Visi šie kanalai perdavė V.Pozdniakovo žinutę, kad vaizdo įrašas buvo atsakas į „Orešnik“ paleidimą.

Vaizdo įrašu taip pat dalijosi kariniai Rusijos tinklaraščiai, turintys nuo 165 tūkst. iki 1,4 mln. vartotojų.

K️aip minėta, iš tiesų pagrindinis vaizdo įrašo šaltinis – populiarus „YouTube“ mokslo kanalas“ Science Time“, kurį seka apie 1 mln. žmonių. Kanale įprastai skelbiami moksliniai vaizdo įrašai apie kosmosą, dirbtinį intelektą, virtualiąją realybę, biologiją, genetiką ir filosofiją. Per pastaruosius kelis mėnesius „Science Time“ kanale buvo paskelbta nemažai vaizdo įrašų apie branduolinius ginklus.

️Rusijos socialiniuose tinkluose plintanti ištrauka paimta iš kanalo vaizdo įrašo, kuriame, remiantis smūgių konkretiems pasaulio miestams pavyzdžiais, analizuojama penkių galingiausių pasaulyje branduolinių bombų galia.

Sumodeliuoto vaizdo įrašo autoriai „paleido“ amerikietiškas raketas B-83 ir „Trident II“ į Pekiną ir apskaičiavo, kad tai turėtų daugiau kaip 1,5 mln. aukų.

Įraše aiškinama, kad bendra tokio sprogimo Maskvai galia būtų 3,8 megatonos. Projekcija nurodo, kad akimirksniu ugnies kamuolys apimtų dešimties kvadratinių kilometrų plotą.

Kadras iš vaizdo įrašo/JAV raketos „Trident II“ sprogimo Maskvoje projekcija
Kadras iš vaizdo įrašo/JAV raketos „Trident II“ sprogimo Maskvoje projekcija

Pasak laidos autorių, visi pastatai būtų sulyginti su žeme 11 km spinduliu nuo sprogimo epicentro. Vertinama, kad smūgis iškart nusineštų 2,7 mln. žmonių gyvybių ir 4,6 mln. žmonių būtų sužeista.

Tuo tarpu Kinijos raketa DF-5C buvo „pasiųsta" į Vašingtoną, kuri, kanalo autorių teigimu, pasiglemžtų apie 1,3 mln. žmonių gyvybių. Rimčiausios, anot kanalo, buvo rusiškų tarpžemyninių balistinių raketų R-36 „Satan“ ir RS-28 „Sarmat“ pasekmės – įraše imituotas smūgis San Fransiskui (1 mln. aukų) ir Niujorkui (7 mln. aukų).

Vaizdo įrašas baigiamas žodžiais, kad branduolinis karas nenaudingas niekam.

„Tačiau tikroji problema yra ne tai, kas turi didžiausią bombą, o tai, kad šis ginklas niekada nebūtų panaudotas, nes per branduolinį karą laimėtojų nebus, o pasaulis liks griuvėsiuose, kur visi pralaimės“, – reziumavo balsas už kadro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos