Prorusiški separatistai sako, kad užsieniečiai pelnytai nuteisti myriop

Vienas prorusiškų separatistų lyderis Rytų Ukrainoje sekmadienį pareiškė, kad nekeistų mirties nuosprendžių, kurie už kovojimą Ukrainos pusėje neseniai buvo skirti dviem britams ir marokiečiui.
Aidenas Aslinas, Shaunas Pinneris, Saaudunas Brahimas
Aidenas Aslinas, Shaunas Pinneris, Saaudunas Brahimas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Jie atvyko į Ukrainą žudyti civilių už pinigus. Todėl nematau jokių sąlygų, kad nuosprendis būtų sušvelnintas ar pakeistas“, – žurnalistams pareiškė separatistinės Donecko srities lyderis Denisas Pušilinas.

Jo teigimu, teismas trims kovotojams skyrė „visiškai teisingą bausmę“.

Jis taip pat apkaltino Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Borisą Johnsoną ignoruojant JK piliečių likimą ir nesusisiekus su separatistų valdžia.

D.Pušilinas kalbėjo per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo agentūra ir AFP agentūros reporteris. Ji vyko gegužę rusų perimtame Mariupolyje.

B.Johnsono atstovas spaudai šeštadienį pareiškė, kad jį „sukrėtė“ britams Aidenui Aslinui ir Shaunui Pinneriui bei marokiečiui Saaudunui Brahimui paskelbti mirties nuosprendžiai.

„Akivaizdu, kad jie buvo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nariai ir todėl yra karo belaisviai“, o ne samdiniai, kaip juos kaltina Donecko separatistų valdžia, sakė atstovas spaudai.

Britų šeimų teigimu, abu vyrai šalyje gyvena nuo 2018 metų.

Penktadienį Jungtinės Tautos išreiškė susirūpinimą dėl mirties nuosprendžių, kuriuos prorusiški sukilėliai paskelbė šiems kaliniams. Jungtinės Karalystės vyriausybė sekmadienį buvo paraginta siekti, kad į laisvę būtų paleistas marokietis, kurį Maskvos remiamų separatistų teismas kartu su dar dviem britais nuteisė mirties bausme.

Separatistų apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) „Aukščiausiasis teismas“ šią savaitę skyrė mirties bausmę minėtiems trims vyrams po to, kai juos į nelaisvę paėmė Rusijos kariai.

Šie asmenys buvo apkaltinti veikę kaip samdiniai Ukrainos pusėje.

Marokietis ir du britai balandį pasidavė rusams po kovų su Ukrainos pajėgomis apgultame Mariupolio uostamiestyje.

Britų vyriausybės narys Brandonas Lewisas televizijai „Sky News“ sakė, kad britų vyriausybė „visapusiškai bendradarbiauja“ su Ukrainos valdžios institucijomis ir mėgina padėti abiem šalies piliečiams po „fiktyvaus teismo proceso“.

Šie britai teisėtai kovojo Ukrainos kariuomenės pusėje ir pagal Ženevos konvenciją jie turi visišką teisę į karo belaisvių apsaugą, sakė B.Lewisas.

Maroko vyriausybė šio atvejo kol kas nekomentuoja. S.Brahimo tėvas vietos žiniasklaidai sakė, kad jo sūnus prieš teisėtai prisijungdamas prie kariuomenės studijavo Ukrainoje.

Abu minėti britai nuo 2018 metų gyvena Ukrainoje ir stojo ginti šalies, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, teigia jų šeimos. Jos neigia, kad jie buvo samdiniai, kaip tvirtina separatistų teismas.

48 metų Sh.Pinneris yra vedęs ukrainietę, o 28 metų A.Aslinas yra susižadėjęs su vietos gyventoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs