PSO: COVID-19 protrūkis Šiaurės Korėjoje veikiausiai plečiasi

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį apgailestavo, kad neturi galimybės gauti duomenų apie Šiaurės Korėjoje kilusį COVID-19 protrūkį, tačiau daro prielaidą, kad sveikatos krizė šalyje gilėja, nors Pchenjanas skelbia apie pasiektą „pažangą“.
Vaistinė Pchenjane
Vaistinė Pchenjane / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiaurės Korėja, kuri gegužės 12-ąją paskelbė apie pirmuosius šalyje patvirtintus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, praėjusią savaitę pareiškė, kad COVID-19 protrūkį pavyko suvaldyti, o valstybinė žiniasklaida praneša apie mažėjantį sergamumą.

Tačiau PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas abejoja šiais Pchenjano teiginiais.

„Darome prielaidą, kad padėtis ne gerėja, o blogėja“, – sakė jis žurnalistams, pripažindamas, kad uždara totalitarinė valstybė teikia tik labai ribotą informaciją.

„Šiuo metu negalime tinkamai įvertinti rizikos, susijusios su padėtimi šalyje“, – nurodė M.Ryanas ir pabrėžė, kad „itin sunku pateikti pasauliui tinkamą analizę, kai neturime prieigos prie reikiamų duomenų“.

Tuo metu PSO užkrečiamųjų ligų epidemiologė Maria van Kerkhove sakė, kad Šiaurės Korėjoje užregistruota jau daugiau kaip 3 mln. įtariamų COVID-19 atvejų, nors oficialiose ataskaitose minimi tik „karščiavimo“ atvejai.

Valstybinė naujienų agentūra KCNA anksti ketvirtadienį pranešė, kad per pastarąją parą buvo užregistruota apie 96 tūkst. „karščiavimo atvejų“. Jų nuo balandžio pabaigos iš viso oficialiai nustatyta 3,8 milijono. Apie jokius naujus mirties atvejus nebuvo pranešta; iki praėjusios savaitės pabaigos mirė 69 užsikrėtę asmenys.

Pasak Pietų Korėjos naujienų agentūros „Yonhap“, Šiaurės Korėjoje jau trečią dieną iš eilės per parą fiksuojama mažiau nei 100 tūkst. COVID-19 atvejų. Gegužės viduryje jų kasdien buvo nustatoma rekordiškai daug – po 390 tūkstančių.

KCNA ketvirtadienį nurodė, kad daugiau kaip 95 proc. susirgusiųjų jau pasveiko, nors šalies sveikatos apsaugos sistema yra viena prasčiausių pasaulyje.

„Pranešama, kad pasveiko daug žmonių, tačiau šiuo metu iš šalies gauname nedaug informacijos“, – sakė M.van Kerkhove.

Be to, Šiaurės Korėja atsisakė PSO pasiūlytų vakcinų ir nepaskiepijo nė vieno iš maždaug 25 mln. savo gyventojų.

M.Ryanas pabrėžė, kad protrūkį šioje skurdžioje šalyje svarbu suvaldyti.

„Ne kartą siūlėme pagalbą. Tris kartus siūlėme vakcinas. Siūlome jas ir toliau“, – sakė jis.

M.Ryanas nurodė, kad JT sveikatos agentūra tariasi su Kinija ir Pietų Korėja dėl galimybių pristatyti pagalbą, taip pat pasidžiaugė „labai teigiamu požiūriu į pastangas spręsti šią bendrą problemą“.

PSO ne kartą įspėjo, kad pavojinga leisti nekontroliuojamai plisti COVID-19 sukeliančiam virusui. Pasak organizacijos, tokiu atveju užkratas gali mutuoti ir virsti naujomis, potencialiai net pavojingesnėmis atmainomis.

„Nenorime, kad ši liga intensyviai plistų neatsparioje populiacijoje, – sakė M.Ryanas. – Tai nėra gerai Šiaurės Korėjos žmonėms. Tai nėra gerai ir regionui. Tai nėra gerai visam pasauliui.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis