„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

PSO komanda lankosi virusologijos laboratorijoje Uhane

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inspektoriai trečiadienį lankosi laboratorijoje Kinijos Uhano mieste, kuri, kaip užsiminė JAV pareigūnai, galėtų būti pandeminio koronaviruso kilmės vieta.
Peteris Daszakas kalbasi su žurnalistais
Peteris Daszakas kalbasi su žurnalistais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Uhano virusologijos instituto, kuriame atliekami pavojingiausių pasaulio ligų tyrimai, inspekcija yra tarp didžiausią susidomėjimą keliančių PSO komandos atliekamo COVID-19 pandemijos ištakų tyrimo etapų.

Misijos, kurią Kinija pirmuosius pandemijos metus atidėliojo, metu aiškinamasi, kaip virusas persimetė nuo gyvūnų žmonėms. Tačiau lieka klausimų dėl to, ką ekspertai galėtų aptikti praėjus tokiam ilgam laikui.

Automobilių kolona trečiadienį ryte pro saugumo postą įvažiavo į rūko gaubiamo virusologijos instituto teritoriją. Pirmoji mašina buvo trumpam sustojusi, kad joje esantys žmonės atsakytų į žurnalistų klausimus.

PSO komandos narys Peteris Daszakas sakė, kad komanda „laukia labai produktyvios dienos ir nori užduoti visus klausimus, kuriuos, kaip žinome, reikia užduoti“.

Mokslininkai mano, kad COVID-19, kuri pirmą kartą atsirado Uhane ir jau pražudė daugiau kaip 2 mln. žmonių visame pasaulyje, iš pradžių buvo šikšnosparnių liga ir kad ji žmonėms galėjo būti perduota per kažkokį kitą žinduolį.

Tačiau užtikrintų atsakymų kol kas nėra.

Ankstyvuoju pandemijos etapu būta spėlionių, kad virusas galėjo atsitiktinai „pabėgti“ iš biologinio saugumo laboratorijos Uhane, bet jokių įrodymų šiai teorijai paremti nėra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“