Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas per virtualią spaudos konferenciją sakė, kad „bandos imunitetas yra sąvoka, naudojama vakcinavimui, kai populiaciją galima apsaugoti nuo tam tikro viruso, jei pasiekiamas tam tikras vakcinavimo slenkstis“.
Pavyzdžiui, tymų atveju apskaičiuota, kad jei paskiepijama 95 proc. populiacijos, likę 5 proc. taip pat bus apsaugoti nuo viruso, sakė jis. Poliomielito atveju šis slenkstis yra 80 procentų.
„Bandos imunitetas“ pasiekiamas apsaugant žmones nuo viruso, o ne leidžiant jiems užsikrėsti“, – pabrėžė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
„Niekada per visą visuomenės sveikatos [mokslo] istoriją „bandos imunitetas“ nebuvo naudojamas kaip reagavimo į protrūkius strategija, jau nekalbant apie pandemijas“, – tvirtino jis.
Praėjusių metų pabaigoje Kinijoje pasirodęs koronavirusas pasaulyje jau pražudė gerokai daugiau nei milijoną žmonių. Nuo pandemijos pradžios naujuoju virusu užsikrėtė daugiau 37,5 mln. žmonių.
Kliautis natūraliu „bandos imuniteto“ įgijimu tokioje situacijoje būtų „moksliškai ir etiškai problemiška“, sakė PSO vadovas.
„Leisti pavojingam virusui, kurio gerai nepažįstame, laisvai plisti tiesiog neetiška. Tai nėra [tinkamas] kelias“, – sakė jis.
Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas atkreipė dėmesį, kad trūksta informacijos apie imuniteto COVID-19 atsiradimą, taip pat ir apie tai, kokio stiprumo būna imuninis atsakas ir kiek ilgai antikūnai išlieka organizme.
PSO vadovas taip pat pažymėjo, jog apskaičiuota, kad daugumoje šalių koronavirusu jau buvo ar yra užsikrėtę, kaip manoma, mažiau nei 10 proc. žmonių.
„Didžioji dauguma žmonių daugumoje valstybių vis dar gali užsikrėsti šiuo virusu“, – sakė jis.