Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

PSO: naujausi tyrimai rodo, kad Ebolos kaštligės Dramblio Kaulo Krante nėra

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad nauji tyrimai rodo, jog per daugiau nei 25 metus Dramblio Kaulo Krante nebuvo registruota Ebolos karštligės atvejų, o tai keičia jos strategiją dėl tūkstančių vakcinų siuntimo į šią šalį po pirmo pranešimo apie užsikrėtimo atvejį.
Medikų tyrimai Dramblio Kaulo Krante
Medikų tyrimai Dramblio Kaulo Krante / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pareigūnų būgštavimus paskatino pirminis pranešimas apie susirgusią jauną moterį, kelias dienas keliavusią iš Gvinėjos į Abidžaną autobusu ir kontaktavisią su mažiausiai 140 žmonių, nurodė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Pasiekusi 4 mln. gyventojų turinčią komercinę sostinę Abidžaną moteris buvo hospitalizuota, o ligoninėje atliktas tyrimas parodė, kad ji užsikrėtusi Ebolos virusu. Tačiau vėliau per kelias savaites naujų įtariamų užsikrėtimo atvejų nebuvo pastebėta.

Antradienį Dramblio Kaulo Kranto pareigūnai informavo PSO, kad antra laboratorija – Prancūzijos Liono mieste įsikūręs Pasteuro institutas – dar kartą patikrino mėginius ir „nerado jokių viruso pėdsakų“.

„Atėjus naujiems (tyrimų) rezultatams iš laboratorijos Lione PSO mano, kad pacientė nebuvo užsikrėtusi Ebolos karštligę sukeliančiu virusu, jos susirgimo priežasties toliau ieškoma“, sakoma antradienį vakare paskelbtame Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūros pranešime.

Ebolos virusu užsikrečiama per kontaktą su kūno skysčiais. Susirgusiems pasireiškia smarkus karščiavimas, o sunkiausiais atvejais – nesustabdomas vidaus organų kraujavimas. Tačiau pirminiai ligos simptomai – karščiavimas ir raumenų skausmas – yra būdingi ir kitiems dažnai pasitaikantiems susirgimams, įskaitant maliariją.

2014–2016 metais kilusi Ebolos karštligės epidemija Vakarų Afrikoje, daugiausiai Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje pareikalavo daugiau kaip 11,3 tūkst. žmonių gyvybių.

Vėliau buvo sukurtos dvi vakcinos ir nauji gydymo būdai Ebolos hemoraginei karštligei gydyti. Šios priemonės šiais metais padėjo suvaldyti viruso protrūkius Konge ir Gvinėjoje. Anksčiau nuo šio viruso mirdavo daugiau nei pusė juo užsikrėtusių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų