Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

PSO: nerealu tikėtis, kad pandemiją įveiksime iki metų pabaigos

Nerealu tikėtis, kad pasaulis įveiks koronaviruso pandemiją iki šių metų pabaigos, pirmadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Koronavirusas
Koronavirusas / 123RF.com nuotr.

PSO ekstremaliųjų situacijų direktorius Michaelas Ryanas sakė, kad koronaviruso krizė gali būti sušvelninta mažinant hospitalizuojamų pacientų skaičių ir užsikrėtusiųjų mirštamumą.

Tačiau pandemija kol kas išlieka daugiausiai nevaldoma, juolab kad pasaulyje sergamumo rodikliai pastarąją savaitę vėl didėjo po septynias savaites fiksuoto mažėjimo.

„Būtų labai per anksti ir, manau, nerealu galvoti, kad susitvarkysime su šiuo virusu iki šių metų pabaigos“, – žurnalistams sakė M.Ryanas.

„Tačiau manau, kad galime užbaigti – jeigu veiksime išmaniai – hospitalizacijas, mirtis ir tragediją, susijusias su šia pandemija“, – pridūrė jis.

Pasak M.Ryano, PSO susitelks į pastangas smarkiai apriboti viruso plitimą, kad būtų išvengta naujų variantų atsiradimo ir tuo pačiu sumažėtų sergamumas.

Jis pabrėžė, kad priešakinėse kovos su COVID-19 linijose dirbančių sveikatos apsaugos specialistų ir kitų žmonių skiepijimas „pašalintų iš šios pandemijos baimę ir tragediją“.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė norįs, kad sveikatos apsaugos darbuotojai visose šalyse būtų paskiepyti per šių metų pirmąsias 100 dienų. Iki šio termino pabaigos yra likę 40 dienų.

Jis sveikino pradėtą skiepijimą pagal tarptautinę dalijimosi vakcinomis programą COVAX. Pirmosiomis šalimis, kur buvo suleistos pagal šią priemonę gautos skiepų dozės, pirmadienį tapo Gana ir Dramblio Kaulo Krantas.

„Teikia vilties matyti, kad pradedami skiepyti sveikatos apsaugos darbuotojai neturtingose šalyse, bet gaila, kad tai vyksta praėjus beveik trims mėnesiams po to, kai dalis turtingiausių šalių pradėjo savo skiepijimo kampanijas“, – sakė PSO vadovas.

„Ir apgailėtina, kad kai kurios šalys skiepijant savo populiacijas prioritetą teikia jaunesniems, sveikesniems suaugusiesiems, kuriems ligos rizika mažesnė, o ne sveikatos apsaugos darbuotojams ir vyresniems žmonėms kitur“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, bet šių šalių neįvardijo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos