„Mes spaudžiame Kiniją suteikti visapusišką prieigą ir prašome šalių iškelti šį klausimą per dvišalius susitikimus – (paraginti Pekiną) bendradarbiauti“, – FT sakė jis.
Jis teigė, kad PSO jau parašė Kinijai laišką, kuriame prašė suteikti informacijos, o organizacija atsiųs komandą, jei Pekinas duos atitinkamą leidimą.
Tarptautinei bendruomenei dar nepavyko tiksliai nustatyti COVID-19 pandemijos kilmės.
Pirmieji atvejai nustatyti 2019 metų pabaigoje Uhane Kinijoje. Esama dviejų priešingų teorijų: nutekėjimas iš mieste esančios laboratorijos, kurioje buvo tiriami tokie virusai, arba gyvūnas, užkrėtęs žmones vietiniame turguje.
PSO vadovaujama specialistų grupė, kurią lydėjo kinų kolegos, 2021 metų pradžioje vykdė tyrimą Kinijoje.
Bendroje ataskaitoje jie palaikė hipotezę, kad virusas buvo perduotas per tarpinį gyvūną iš šikšnosparnio žmogui, galbūt turguje.
Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas po to sakė, kad jokia galimybė neatmetama.
Į Kiniją po to negalėjo grįžti nė viena ekspertų komanda, o PSO pareigūnai ne kartą prašė kinų pateikti papildomų duomenų.
Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas ne kartą sakė, kad PSO neapleis savo tyrimo, ir ragino Pekiną skaidriai dalytis duomenimis, atlikti tyrimus ir dalytis jų rezultatais.
PSO anksčiau šiemet atšaukė aukščiausią pavojaus lygį dėl pandemijos.
Dėl vakcinų, imuniteto po užsikrėtimo ir geresnio gydymo virusas dabar geriau kontroliuojamas, nors atėjus rudeniui Šiaurės pusrutulyje atsiranda naujų jo variantų.