„Kaip skiepijosi viso pasaulio pareigūnai, naudojant Kamala Harris pavyzdį“, – taip pavadintas vaizdo įrašas sulaukia vis daugiau dėmesio lietuviškoje socialinių tinklų erdvėje.
Vaizdo įraše matyti, kad K.Harris sėdi specialiame krėsle, pasiruošusi skiepui.
Po to, kai jai sušvirkščiama vakcinos dozė, politikė linksmai pareiškia: „Tai buvo lengva.“
JAV viceprezidentė pirmąja „Moderna“ vakcinos doze buvo paskiepyta 2020 metų gruodžio 29 dieną. Procedūrą atliko Jungtinio medicinos centro Vašingtone vyriausioji slaugė.
Skiepų priešininkai vaizdo įraše „įžiūrėjo“ tariamai užlinkusią adatą, tai pakurstė gandų ir melagienų laviną esą iš tiesų K.Harris taip ir nebuvo paskiepyta, o žiniasklaidai neva buvo surengtas spektaklis.
Melagienos apie netikrą adatą socialiniuose tinkluose sklando nuo praėjusių metų gruodžio, dabar jomis dalytis ėmė ir Lietuvos internautai.
Speciali adata
Tai, ką sąmokslo teorijų kūrėjai palaikė esant butaforine adata, iš tiesų yra specialus švirkšto kamštelis, apsaugantis medicinos personalą nuo atsitiktinio įsidūrimo paciento adata.
Ši priemonė – jau senokai žinoma medicinos pramonėje ir naudojama ne vien COVID-19 vakcinoms suleisti.
„BD Eclipse“ adatos turi pasukamą skydelį, užtikrinantį efektyvų saugumą aktyvavimo metu.
Pagal šią technologiją pagamintos adatos yra nuožulnios, nukreiptos į apsauginį dangtelį, kad būtų lengviau atlikti injekcijas mažu kampu.
Gamintojas nurodo, kad šios adatos specialiai sukurtos taip, kad užtikrintų saugų vaistų suleidimą ir būtų išvengta atsitiktinių įsidūrimų.
Socialiniuose tinkluose platinamas vakcinacijos įrašas ganėtinai prastos kokybės, tad nenuostabu, kad melagienų kūrėjams nesunkiai pavyko įtikinti patiklius interneto vartotojus neva injekcijos iš tiesų nebuvo.
Gerokai aukštesnės kokybės „Los Angeles Times“ žurnalistų užfiksuotame vaizdo įraše aiškiai matosi, kad JAV viceprezidentė iš tiesų buvo paskiepyta.
Tai – ne pirmas kartas, kuomet modernūs švirkštai atsiduria sąmokslo teorijų kūrėjų taikinyje.
Praėjusių metų gruodį socialiniuose tinkluose pasklido manipuliacijos, esą skiepijamų gydytojų ir slaugų vaizdai žiniasklaidoje tėra parodomosios akcijos, žmonėms net neįduriama, mat įrašuose nebematyti adatos arba švirkštai apskritai tušti.
Buvo sąmoningai nutylima, kad modernių švirkštų adatos automatiškai sulenda atgal, taip apsaugodamos nuo neatsargaus dūrio.
Britų transliuotojas BBC, kurio operatorius įamžino tiek daug abejonių sukėlusią procedūrą, atkreipė dėmesį, jog vakcinos priešininkai aktyviai dalijasi šiuo įrašu ir komentarais, esą „dingstančios adatos“ reikalingos tik pareklamuoti realiai net neegzistuojančius skiepus.
„Platinamas tikras įrašas, kuriame rodoma, kaip sveikatos priežiūros profesionalai naudoja saugius švirkštus, kurių panaudotos adatos iškart įtraukiamos atgal, – paaiškino BBC faktų tikrinimo padalinys. – Saugūs švirkštai plačiai naudojami jau ilgiau nei dešimtmetį.“
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.