Organizatoriai skelbia, kad akcijoje dalyvavo apie 800 tūkst. žmonių. Tai, jų teigimu, rodo, kokio masto priešiškumą valdžiai jaučia miesto gyventojai.
Savo ruožtu paprastai gerokai mažesnius skaičius skelbianti vietos policija teigia, kad piko metu akcijoje dalyvavo 183 tūkst. žmonių. Tačiau net ir tokiu atveju dalyvių skaičius buvo vienas didžiausių pastaraisiais mėnesiais.
Organizatoriai Pekiną palaikančius miesto lyderius perspėjo, jog tai yra „paskutinė galimybė“ nutraukti politinę krizę.
Mitingas, kuriam buvo gautas policijos retai išduodamas leidimas, buvo surengtas praėjus dviem savaitėms po vietos rinkimų, kuriuose įsitvirtinusiai valdžiai atstovaujančios partijos patyrė skaudų smūgį ir tai paneigė valdžios kalbas apie „tylią daugumą“, kuri nepritaria protestams.
Daugelis dalyvaujančiųjų mitinge reiškė savo pasipiktinimą dėl Honkongo vadovės Carrie Lam ir Pekino pareiškimų, kad šie nebedarys daugiau nuolaidų, nepaisant pralaimėjimo per praėjusius rinkimus.
„Nesvarbu tai, kokiu būdu reiškiame savo nuomonę – taikiai žygiuodami, balsuodami civilizuotose rinkimuose, valdžia vis tiek neklauso, – sakė tik pavarde Wongas prisistatęs 50 metų protestuotojas – Ji tik klauso Kinijos komunistų partijos įsakymų.“
Sutemus žmonės išsitraukė telefonus ir įsijungė žibintuvėlius, taip sukurdami ilgą šviečianti „kilimą“. O jų skanduočių aidas atsimušė nuo dangoraižių.
Pusiau autonominiame Honkonge jau pusmetį vyksta smurtingos demonstracijos prieš valdžią, kokių Pekinas nėra matęs nuo 1997 metų, kai perėmė Honkongo valdymą iš Didžiosios Britanijos. Protestuose, kuriuos paskatino nerimas dėl augančio Kinijos autoritarizmo ir laisvių ribojimo mieste, jau dalyvavo milijonai žmonių.
Honkongo policija žengė neįprastą žingsnį ir išdavė leidimą Pilietinių žmogaus teisių frontui (CHRF) sekmadienį surengti eitynes. Tai buvo pirmas kartas nuo rugpjūčio vidurio, kai buvo duotas toks leidimas. Tačiau policija perspėjo, jog netoleruos radikalų smurto.
CHRF, be kita ko, reikalauja nepriklausomo tyrimo dėl policijos veiksmų malšinant protestus, amnestijos suimtiesiems bei visiškai laisvų rinkimų.
„Tai yra paskutinė galimybė, kurią liaudis suteikia Carrie Lam“, – sakė CHRF lyderis Jimmu Shamas.
Protestai Honkongo neturi aiškių lyderių ir yra organizuojami internete.
Pirmadienį sukanka lygiai šeši mėnesiai nuo protestų, per kuriuos buvo suimta apie 6 tūkst. žmonių ir šimtai buvo sužeisti, pradžios. Internetiniuose forumuose jau organizuojami veiksmai trikdyti pirmadienio piko eismą, jeigu iš C. Lam nebus sulaukta veiksmų.