Prancūzijos komanda sekmadienį buvo pakeliui į pergalę, kai antrajame kėlinyje rungtynės buvo trumpam sustabdytos. Po incidento jos vyko toliau ir Prancūzija rezultatu 4:2 įveikė Kroatijos rinktinę.
Saugumo šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad keturi į aikštę įsibrovę asmenys, kuriuos nesipriešinančius netrukus ištempė tvarkos prižiūrėtojai, buvo nuvežti į vietos policijos nuovadą apklausai.
„Pussy Riot“ iš karto socialiniuose tinkluose prisiėmė atsakomybę ir paskelbė šešių politinių reikalavimų sąrašą.
„Paleiskit visus politinius kalinius“, – sakoma pirmajame punkte.
Tarp kitų reikalavimų yra reikalavimai nutraukti areštus per taikius mitingus ir „leisti šalyje politinę konkurenciją“.
Numanomas protestas buvo surengtas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui stebint rungtynes VIP ložėje su Prancūzijos ir Kroatijos prezidentais Emmanueliu Macronu ir Kolinda Grabar-Kitarovič.
Po rungtynių Rusijos socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame, regis, matyti du protestuotojai, vis dar su policininkų uniformomis, griežtai tardomi policijos nuovadoje. Interneto televizija „Dožd“ pranešė, kad vienas jų yra Piotras Verzilovas, vienas garsiausių grupės narių.
Už kameros kažkam šaukiant klausimus, P.Verzilovas sako: „Aš už Rusiją, visai kaip jūs, jei jūs už Rusiją.“
„Kartais noriu, kad dabar būtų 1937-ieji“, – sako vyras už kameros, paminėdamas metus, kai stalinistinės represijos buvo pasiekusios piką.
„Pussy Riot“ labiausiai išgarsino protesto daina, 2012 metų vasarį atlikta pagrindiniame Maskvos sobore. Trys grupės narės dėl šio performanso buvo nuteistos už „chuliganizmą iš religinės neapykantos“. Jų teismo procesas buvo prikaustęs pasaulio žiniasklaidos dėmesį ir provokavo teisių gynimo grupių protestus.
Grupės narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina buvo nuteistos kalėti dvejus metus ir į laisvę išėjo po metų ir devynių mėnesių.
Trečia protesto katedroje dalyvė Jekaterina Samucevič po dviejų mėnesių buvo paleista lygtinai.